Rafał Woś, Jan Śpiewak, Mateusz Szymański - już jutro debata nt. rynku pracy w Polsce

We wtorek o godz. 17:00 w warszawskiej siedzibie NSZZ "Solidarność" przy ul. Prosta 30 odbędzie się debata realizowana w ramach projektu "Kolej na Młodych" podczas której nasi goście będą dyskutować nt. spraw pracowniczych i problemów młodych pracowników na polskim rynku pracy. Spotkanie ma charakter otwarty, każdy może przyjść i wziąć aktywny udział w dyskusji, zadając pytania zaproszonym ekspertom.
 Rafał Woś, Jan Śpiewak, Mateusz Szymański - już jutro debata nt. rynku pracy w Polsce
/ grafika własna

W ramach dyskusji nasi eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tematy pracownicze są tak rzadko podejmowane przez media, a wręcz są zepchnięte na boczny tor debaty publicznej. To z kolei przekłada się na niski poziom wiedzy społeczeństwa w zakresie praw pracownika, szczególnie w kontekście młodych osób.

Eksperci debaty:

  • Rafał Woś - publicysta Salonu24, felietonista Tygodnika Solidarność, autor książek, m.in.: "To nie jest kraj dla pracowników"
     
  • Jan Śpiewak - miejski aktywista, przewodniczący stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Energia Miast
     
  • Mateusz Szymański - ekspert NSZZ "Solidarność", pełnomocnik Komisji Krajowej NSZZ "S" ds. młodych, członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego
     

„Kolej na Młodych”, jest projektem edukacyjnym, skierowanym do młodego pokolenia, które dopiero wchodzi na rynek pracy. Mowa o uczniach szkół średnich, studentach oraz osobach, które niedawno podjęły aktywność zawodową. Jako redakcja Tygodnika Solidarność i Tysol.pl wraz z Krajową Sekcją Młodych NSZZ Solidarność chcemy w przystępny sposób przekazać młodemu pokoleniu, że mogą wpływać na to jak wygląda ich miejsce pracy, że warto wziąć za nie odpowiedzialność i stać się pracownikiem świadomym, a przede wszystkim zaangażowanym w życie zakładu pracy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe