Znowu chcą zdelegalizować Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

O delegalizację stowarzyszeń Marsz Niepodległości oraz Straż Narodowa zwrócił się w poniedziałek do prokuratora generalnego lider Nowoczesnej Adam Szłapka.
Marsz Niepodległości Znowu chcą zdelegalizować Stowarzyszenie Marsz Niepodległości
Marsz Niepodległości / Flickr/Konrad Lembcke

Opozycyjni politycy po raz kolejny próbują zdelegalizować stowarzyszenia związane z narodowcami. Tym razem wniosek przeciwko stowarzyszeniu Marsz Niepodległości i Straży Narodowej wystosował Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej i poseł Koalicji Obywatelskiej.

Pretekstem do delegalizacji stowarzyszeń miały być kontrowersje związane z manifestacją narodowców, zorganizowanej w kontrze do opozycyjnej manifestacji na Placu Zamkowym w Warszawie, która odbyła się w niedzielę. Narodowcy mieli utrudniali wystąpienia m.in. Donalda Tuska, ale też uczestniczki Powstania Warszawskiego, Wandy Traczyk–Stawskiej.

Przedstawiciele narodowców tłumaczą, że nie zdawali sobie sprawy, że wśród przemawiających na wiecu Donalda Tuska znajdzie się powstańczyni warszawska.

Gdybyśmy taką wiedzę posiadali, to niewątpliwie byśmy z szacunkiem dla weterana nie kontynuowali swojej manifestacji w tym czasie.

Mówił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Przedstawiciele środowisk lewicowo-liberalnych już wcześniej podejmowali próby delegalizacji stowarzyszeń związanych z narodowcami. Jednak żadna z tych prób nie spotkała się przychylnością polskich sądów. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe