REKLAMA

SG: Obywatel Niemiec wiózł 19 imigrantów kamperem

Obywatel Niemiec, jeden z ośmiu zatrzymanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej za pomocnictwo, wiózł 19 mężczyzn kamperem - przekazała we wtorek PAP rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
 SG: Obywatel Niemiec wiózł 19 imigrantów kamperem
/ strazgraniczna.pl

W poniedziałek Straż Graniczna zatrzymała 8 mężczyzn za pomocnictwo w transporcie imigrantów. "Jeden z nich - obywatel Niemiec wiózł dziewiętnastu mężczyzn kamperem" - poinformowała ppor. Michalska.

Jak informuje rzeczniczka SG, pozostali zatrzymani przez SG to dwóch Polaków w wieku 32 i 61 lat, obydwaj pochodzą z województwa śląskiego; jeden Irakijczyk i Syryjczyk, którzy podróżowali razem - obydwaj mieli niemieckie tytuły pobytowe, a Syryjczyk miał status uchodźcy; kolejny Syryjczyk i obywatel Turcji również mieli niemieckie tytuły pobytowe.

W poniedziałek strażnicy graniczni odnotowali 605 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 13 nielegalnych imigrantów, wszyscy są obywatelami Iraku - poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

Jak dodano, za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali 8 osób. Są to obywatele Iraku, Niemiec, Turcji, Ukrainy i 2 obywateli Syrii i Polski.

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 16 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 5 tys. miało miejsce w październiku. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 1 października prezydent podpisał rozporządzenie o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 60 dni. (PAP)

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura