REKLAMA

"Coraz większa szczelność granicy". Imigranci wracają na szlak litewski?

Trwa kryzys związany z operacją hybrydową prowadzoną przez reżim Łukaszenki przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie. Od jakiegoś czasu, w związku z jednomyślnością i konsekwencja w obronie granic, jaką wykazali się Litwini i Łotysze, oraz histerią jaką rozpętali w Polsce politycy opozycji, aktywiści i "wiodące media", głównym kierunkiem presji migracyjnej stała się Polska. Czy coś się w tym zakresie zmienia?
samochód Straży Granicznej
samochód Straży Granicznej / TT Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali 12 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Zatrzymano również 4 osoby, które pomagały im w nielegalnym przekroczeniu granicy.
Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Syrii, którzy wcześniej przekroczyli nielegalnie granicę litewsko-białoruską. Pierwsza grupa nielegalnych migrantów (8 osób) została zatrzymana na terenie gminy Sejny. Cudzoziemców dziewięcioosobowym Mercedesem Vito przewoził obywatel Niemiec. Wraz z nim jako pasażer podróżował obywatel Bośni i Hercegowiny. Obywatele Syrii, mężczyźni w wieku od 20 do 39 lat, nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Wszyscy zostali zatrzymani.

Kolejna grupa obywateli Syrii została zatrzymana kilka godzin później w miejscowości Hołny Majera. Cudzoziemców przewoziło dwóch obywateli Syrii, którzy posiadali niemieckie dokumenty pobytowe. Czterech mężczyzn, w wieku od 19 do 31 lat, również nie posiadało przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. 

29-letni obywatel Niemiec,  27-letni obywatel Bośni i Hercegowiny oraz obywatele Syrii w wieku 26 i 35 lat usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w przekroczeniu granicy wbrew przepisom. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Po wykonaniu niezbędnych czynności  obywatele Syrii zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

- czytamy w komunikacie Straży Granicznej

- Coraz większa szczelność granicy na odcinku białoruskim powoduje, że imigranci, pragnący nielegalnie przedostać się do Niemiec, sprawdzają inne drogi. Ale i tam czuwamy.

- komentuje profil Straży Granicznej na Twitterze


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura