REKLAMA

Nowa Lara Croft czy Tokio? Dzika zawsze jest na wojnie

Weronika Książkiewicz, jakiej nie znacie. Niezapomniana rola naprawdę mocnej kobiety w FURIOZIE. W kinach od 22 października - i od jutra na specjalnych pokazach przedpremierowych! A naszą recenzję będziecie mogli przeczytać już w ten weekend!
Weronika Książkiewicz Nowa Lara Croft czy Tokio?  Dzika zawsze jest na wojnie
Weronika Książkiewicz / Materiały prasowe

Weronika Książkiewicz do roli Dzikiej w „Furiozie” przeszła kompletną metamorfozę. Przez wiele miesięcy regularnie trenowała siłowo, do tego opanowała podstawy sztuk walki i zapoznała się z podstawowymi zagadnieniami choreografii ruchu. Dlatego, by porządnie wejść w swoją postać, jeszcze przed zdjęciami zaczęła inaczej mówić i się poruszać. W końcu obcięła włosy na krótko i wydobyła z siebie mnóstwo mocy i stanowczości - wszystko po to, by zniknęła delikatna blondynka z „Planety Singli”, a pojawiła się zdecydowana strażniczka prawa. Jak podkreśla aktorka, mało która rola wymagała od niej tyle zaangażowania. „Przeszłam długą drogę, by stworzyć Dziką. (…) Rzadko kiedy tyle czasu poświęca się na przygotowania, próby z aktorami i reżyserem, pracę nad dialogami” - wyjaśnia. Może właśnie dlatego, że był to tak inny od wcześniejszych projekt, tak charakterystyczny i angażujący, dziś aktorka tęskni za odgrywaniem tej postaci? W końcu dzięki „Furiozie” mogła samą siebie poznać z innej strony - miała też okazję, by zerwać ze swoim dotychczasowym wizerunkiem i w znaczący sposób rozwinąć się aktorsko. Z powodzeniem przemieniła się w ostrą policjantkę rozpracowującą dużą grupę przestępczą, na czele której stoi wpływowy Golden (Mateusz Damięcki).

Dzika zawsze jest na wojnie. W czysto męskim świecie bohaterka nie ogląda się za siebie, działa na własnych zasadach i rozgrywa własną grę - z przeszłością i uczuciami. Nie traci przy tym mocy ani kręgosłupa moralnego. „Momentami jest dużo silniejsza, niż przypakowani mężczyźni na ekranie” - podkreśla aktorka.

 

O tym, jak poradziła sobie w roli Dzikiej, widzowie będą mogli przekonać się już 22 października - oraz w najbliższy weekend, 15-17 października, na specjalnych pokazach przedpremierowych w całej Polsce.

 

KIEDY I GDZIE ZOBACZYSZ „FURIOZĘ” PRZEDPREMIEROWO?

https://furiozafilm.pl/

 

 

 

PIERWSZY ZWIASTUN FILMU

 

DRUGI ZWIASTUN FILMU

 

„Furioza” to sensacyjne kino bez lukru, które wynosi ramy gatunku w zupełnie nowy wymiar. Fascynująca historia o całkowitym oddaniu się pasji, która może być zgubna i doprowadzić do ekstremalnych decyzji, po których nie ma już odwrotu. Ile jest wart honor, czym jest lojalność i kodeks gangsterów? Za co kochają ich dziewczyny? Czy kobieta może odwrócić zasady gry w męskim systemie wartości?

 

„Furioza” to bezkompromisowa historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. To opowieść o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem, a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Film, który zadaje pytanie, czy człowiek ma prawo do zemsty, kiedy wymiar sprawiedliwości jest bezsilny?

 

W rolach głównych, w przełomowych kreacjach w karierze: Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk oraz imponujący filmową metamorfozą Mateusz Damięcki. Fantastycznie wspierają ich: Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz i Paulina Gałązka.

 

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

 

Gatunek : akcja, sensacja, dramat

Produkcja: Marcin Zarębski

Reżyseria: Cyprian T. Olencki („Polandja”)

Scenariusz: Cyprian T. OlenckiTomasz Klimala

Zdjęcia: Klaudiusz Dwulit („Obietnica”)

Muzyka: Miro Kępiński („In This Gray Place”)

Obsada: Mateusz Banasiuk („Płynące wieżowce”, „Wszystko, co kocham”), Weronika Książkiewicz („Planeta Singli”, „Mayday”), Mateusz Damięcki („Przedwiośnie”, „Kochaj i tańcz”), Wojciech Zieliński („Służby specjalne”, „Psy 3. W imię zasad”), Łukasz Simlat („Amok”, „Boże Ciało”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Janusz Chabior („Służby specjalne”, „Underdog”, „Ślepnąc od świateł”), Szymon Bobrowski („Odwróceni”, „Róża”), Paulina Gałązka („Dziewczyny z Dubaju”, „Zabawa zabawa”), Cezary Łukaszewicz („Belfer”, „Czas honoru”), Konrad Eleryk

Źródło: Materiały prasowe


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura