REKLAMA

„Panie przewodniczący, pan bezczelnie kłamie”. Spięcie między Terleckim a Kosiniakiem-Kamyszem

Panie przewodniczący, pan bezczelnie kłamie. Napisałem i podtrzymuję tę myśl, że tacy, jak wy, jak wasz Tusk i podobni doprowadzą do upadku Unii Europejskiej – mówił w czwartek w Sejmie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. To reakcja polityka PiS na słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki „Panie przewodniczący, pan bezczelnie kłamie”. Spięcie między Terleckim a Kosiniakiem-Kamyszem
Szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki / fot. PAP / Paweł Supernak


Lider PSL zabrał głos podczas posiedzenia Sejmu tuż po ostrym wystąpieniu Mateusza Morawieckiego. – Hasło "polexit" nie zostało wymyślone przez opozycję. Je w rzadkim przypływie szczerości ujawnił, wasz tajny plan, pan marszałek Terlecki. I to po jego wystąpieniu podejmowaliście uchwałę o tym, że trzeba być w Unii Europejskiej – stwierdził Kosiniak-Kamysz.

– Wszystkie działania, które prowadzicie, wyprowadzające Polskę z UE, są haniebne, są zakłamaniem i są zdradą testamentu Ojca Świętego Jana Pawła II. "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej – dodał.

Tuż po wystąpieniu lidera ludowców, na sejmową mównicę wszedł szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki, który w ostry sposób skomentował słowa swojego przedmówcy.

– Panie przewodniczący, pan bezczelnie kłamie. Napisałem i podtrzymuję tę myśl, że tacy, jak wy, jak wasz Tusk i podobni doprowadzą do upadku Unii Europejskiej. Ale tylko tyle – powiedział wicemarszałek Sejmu.


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura