REKLAMA

Twój dom... jest ich. Zobacz plakat filmu LOKATORKA. W kinach od 3 grudnia!

Twój dom… jest ich. Zobacz plakat filmu „Lokatorka”. Film w kinach od 3 grudnia
Lokatorka Twój dom... jest ich. Zobacz plakat filmu LOKATORKA. W kinach od 3 grudnia!
Lokatorka / Materiały prasowe

Choć minęło już ponad 10 lat, sprawa śmierci Jolanty Brzeskiej do tej pory nie została wyjaśniona. Mimo upływającego czasu, zmieniających się władz i okoliczności, wciąż nie wiemy, jak naprawdę zmarła warszawska aktywistka, ikona walki o prawa lokatorskie. Teraz o jej los postanowiło upomnieć się również kino - przejmującym filmem „Lokatorka”. Produkcja twórców międzynarodowego hitu „Maria Skłodowska-Curie” odsłania kulisy funkcjonowania i metody działania reprywatyzacyjnych przestępców i walczy o dobre imię ofiar mafii lokatorskiej - ponad 50 tysięcy osób pozbawionych dachu nad głową. Film przedstawia również sylwetki dwóch niezwykle silnych kobiet - wzorowanej na Jolancie Brzeskiej Janiny Markowskiej, która za swoje zaangażowanie poniosła najwyższą cenę (w tej roli nagrodzona w Gdyni za najlepszą Drugoplanową Rolę Kobiecą Sławomira Łozińska), oraz Anny Szeruckiej - nieugiętej policjantki, która nie spocznie, póki nie dowie się, kto za tym wszystkim stoi (Irena Melcer).

 

„Lokatorka” - kino społeczne najwyższej próby - w kinach już od 3 grudnia.

 

Obraz zawierający tekst, książka

Opis wygenerowany automatycznie

 

Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska (Sławomira Łozińska). Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat.  Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele specgrupy oficer – Anna Szerucka (Irena Melcer). Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry.  Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

 

 

 

Gatunek:  thriller, sensacyjny, dramat

Produkcja: Polska 2021

Producent: Mikołaj Pokromski, Jarosław Talacha / Pokromski Studio („Fuck for Forest”, „Maria Skłodowska-Curie”)

Koproducent: Telewizja Polska S.A.

Współfinasowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Reżyseria: Michał Otłowski („Jeziorak”)

Scenariusz: Jacek Matecki, Tomasz Klimala („365 dni”)

Obsada: Irena Melcer („Kamienie na szaniec”, „Powidoki”), Sławomira Łozińska („Dług”, „Alternatywy 4”), Leszek Lichota („Wataha”, „Boże Ciało”), Jan Frycz („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Ślepnąc od świateł”), Piotr Głowacki („1800 gramów”, „Proceder”), Kamil Nożyński (serial „Ślepnąc od świateł”), Andrzej Grabowski („PitBull”, „Bad Boy”), Krzysztof Stroiński („Pitbull. Ostatni pies”, „Lęk wysokości”), Tomasz Sapryk („Pan T”, „Wesele”)

 

Dystrybucja kinowa: Kino Świat należąca do grupy CANAL+ / TVP Dystrybucja Kinowa


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura