REKLAMA

Piotr Duda: OPZZ i Forum ZZ poparły nasze postulaty. To dobrze

- Delegaci przyjęli bardzo ważne stanowisko wzywające rząd do wywiązania się z porozumienia podpisanego 7 kwietnia 2019 r. w sprawie podwyżek w oświacie. Wtedy ZNP strajkował, a dzisiaj przyznaje nam, że mieliśmy rację – powiedział podczas konferencji prasowej po Walnym Zebraniu Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”, szef Związku, a zarazem delegat z tego Regionu – Piotr Duda.
 Piotr Duda: OPZZ i Forum ZZ poparły nasze postulaty. To dobrze
/ mk

- Związek zawodowy „Solidarność” to jednolity związek zawodowy i zrzesza wszystkie branże. Nasza podstawowa zasada polega na tym, że my nie odejdziemy od stołu dopóki nie załatwimy podwyżek dla wszystkich grup zawodowych – powiedział Piotr Duda.

To w kontekście protestu pracowników ochrony zdrowia. Dodał, że podwyżki należą się nie tylko lekarzom i pielęgniarkom, ale też technikom, salowym, konserwatorom, sprzątaczkom.

- Ale nie pozwolimy, aby kosztem innych grup, otrzymała podwyżki jedna.

Przypomniał, że „Solidarność” długo walczyła o ustawę o minimalnym wynagrodzeniu zasadniczym pracowników medycznych i niemedycznych.

- Uważamy że ustawa o minimalnym zasadniczym wynagrodzeniu dla pracowników medycznych i niemedycznych jest dobra. Jeśli coś będzie podpisane, to tylko w ramach tej ustawy. Już mieliśmy tzw. zembalowe – przypomniał.

Dodał również, że dzisiaj dwie największe centrale „Solidarność” i OPZZ nie biorą udziału w tym proteście, bo chcą podpisać porozumienie.

Odnosząc się do decyzji OPZZ i Forum ZZ, które poparły podpisane dwa lata temu porozumienie pomiędzy oświatową „Solidarnością” a Rządem, Piotr Duda przypominał, że wtedy należący do OPZZ Związek Nauczycielstwa Polskiego strajkował i nic nie uzyskał, a teraz przyznały te centrale, że „S” miała rację.

- Mam świeżą informację z Sejmu, że wymagana liczba głosów została policzona i zweryfikowana. Teraz kolejna część procedury, to oczywiście prezentacja w sejmie. Trudno powiedzieć, kiedy pani Marszałek umieści to w terminarzu, ale my jesteśmy gotowi – poinformował przewodniczący.

Szef Związku poinformował również o zbliżającej się manifestacji w Luksemburgu, która jak to określił nie dotyczy tylko Turowa, sprzeciwieniu się chorej polityce klimatyczna UE.

- Ani kroku wstecz. Jeśli się ugniemy, polityka klimatyczna Unii zniszczy naszą gospodarkę.

ml


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura