REKLAMA

„Bronicie granicy przed prowokacjami”. Młodzi Białorusini ryzykując represjami dziękują polskiej Straży Granicznej [WIDEO]

Drodzy obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, pamiętajcie, ze dla Was na pierwszym miejscu powinna być Ojczyzna i jej bezpieczeństwo. Trzeba doceniać to co mamy teraz i nie powtarzać błędów z przeszłości, które doprowadziły do upadku naszego wspólnego państwa - I Rzeczpospolitej – mówi na nagraniu jeden z młodych Białorusinów.
 „Bronicie granicy przed prowokacjami”. Młodzi Białorusini ryzykując represjami dziękują polskiej Straży Granicznej [WIDEO]
/ fot. Twitter / Straż Graniczna


„Młodzi Białorusini, ryzykując bezpieczeństwem własnym i swoich bliskich, wyrażają sprzeciw wobec polityki władz Białorusi i poparcie dla polskiej Straży Granicznej” – napisała w mediach społecznościowych Straż Graniczna i opublikowała nagranie.

– Szanowni państwo, ceną tego nagrania będzie to, że w najbliższym czasie nie będziemy mogli powrócić do naszej Ojczyzny – na Białoruś. Nie będziemy mogli zobaczyć naszych rodziców i dziadków. Ale nie chcemy i nie możemy więcej milczeć – zaczął młody Białorusin.

Następnie zabrała głos młoda Białorusinka, która podkreśliła, że dla wielu jej rodaków Polska stała się drugim domem. – Przyjęła ona represjonowanych, pobitych i okaleczanych przez reżim Łukaszenki obywateli Białorusi. Polska dała nam możliwość pracować, pobierać naukę i rozwijać się bez strachu. Dlatego czujemy odpowiedzialność za nasz nowy dom i miejsce, w którym mieszkamy – dodała.

Następna osoba o imieniu Anastazja, która nie chciała pokazywać twarzy podkreśliła, że „w związku z tym, obywatele Białorusi, którzy doskonale wiedzą, czym jest białoruski reżim, chcą podziękować przede wszystkim polskiej straży granicznej i żołnierzom za ich pracę”.

– Za to, że odważnie każdego dnia bronicie granicy swojego kraju przed prowokacjami ze strony Białorusi – dodała.

– Chcemy również zaapelować do niektórych polskich mediów i polityków - prosimy o zaprzestanie powielania propagandy Łukaszenki. Przestańcie powtarzać niemal słowo w słowo to, co mówi białoruska propaganda. Proszę wierzyć, białoruski reżim ma tylko jeden cel - destabilizować sytuację w waszym państwie – mówi następny Białorusin.

– Drodzy obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, pamiętajcie, ze dla Was na pierwszym miejscu powinna być Ojczyzna i jej bezpieczeństwo. Trzeba doceniać to co mamy teraz i nie powtarzać błędów z przeszłości, które doprowadziły do upadku naszego wspólnego państwa - I Rzeczpospolitej – zakończył inny z Białorusinów.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura