REKLAMA

Kto i z jakiego miejsca logował się na konto Jacka Jaworka na Facebooku? Prokuratura zabiera głos

Policja i prokuratura sprawdzają kto i z którego miejsca logował się na profilu społecznościowym Jacka Jaworka, ściganego za zabójstwo trzech osób w miejscowości Borowce k. Częstochowy. Do zbrodni doszło w lipcu br., od tego czasu Jaworek jest poszukiwany.
 Kto i z jakiego miejsca logował się na konto Jacka Jaworka na Facebooku? Prokuratura zabiera głos
/ fot. Śląska Policja

"Mamy informację od policji, że na profilu tej osoby nastąpiło logowanie. Sprawdzamy kto, z jakiego miejsca i w jakim celu logował się na tym profilu celem ustalenia czy ma to jakiś znaczenie dla tego śledztwa, a w szczególności dla poszukiwań podejrzanego" - powiedział w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek, zaznaczając, że nie ma jeszcze wiążących ustaleń w tym zakresie.

Śledczy sprawdzą czy na konto mógł zalogować się sam poszukiwany, czy też ktoś włamał się na jego profil i z jakiegoś powodu podszywa się pod niego.

Kilka tygodni temu na adres Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowcach dotarła przesyłka na nazwisko Jacka Jaworka. Nadawcą była jedna z globalnych firm internetowych. Śledczy sprawdzają czy przesyłka miała trafić do podejrzanego czy może do innej osoby o takim samym imieniu i nazwisku. Zawartości przesyłki nie ujawniają.

10 lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy w domu jednorodzinnym wezwani do awantury domowej policjanci znaleźli ciała 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone, przeżył tylko młodszy, 13-letni syn, który zdołał się najpierw ukryć, a potem uciec. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest brat 44-latka, Jacek Jaworek, który w ostatnim czasie mieszkał z rodziną po opuszczeniu zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności w związku z uchylaniem się od płacenia alimentów. Tuż po zbrodni Jaworek uciekł.

Śledczy nie wykluczają żadnej opcji - biorą pod uwagę, że mężczyzna mógł popełnić samobójstwo, ale też może ukrywać się nadal na terenie Polski lub innego kraju. 52-latek jest poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, wystawiono za nim czerwoną notę Interpolu. 16 lipca komendant wojewódzki policji w Katowicach wyznaczył też nagrodę w wysokości 20 tys. zł za informacje, które pomogą zatrzymać Jaworka lub odnaleźć jego ciało.(PAP)

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura