REKLAMA

[video] Coraz goręcej na granicy. Migranci przy pomocą metalowych palików próbują forsować ogrodzenie

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej robi się coraz bardziej napięta. Do sieci społecznościowych trafił filmik arabskiego imigranta, na którym widać jak nielegalni migranci (w większości młodzi mężczyźni arabskiego pochodzenia) próbują sforsować polską granicę przy pomocy metalowych palików. Zasieków bronią polscy pogranicznicy. 
 [video] Coraz goręcej na granicy. Migranci przy pomocą metalowych palików próbują forsować ogrodzenie
/ screen video Twitter

W piątek Straż Graniczna poinformowała na Twitterze, iż w czwartek 14.10 na gr. polsko-białoruskiej odnotowano 682 prób jej nielegalnego przekroczenia, zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów. Pozostałym próbom zapobieżono. Wszyscy zatrzymani imigranci to obywatele Iraku. Funkcjonariusze podają, że od początku roku Straż Graniczna udaremniła ponad 18 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 7 tys. miało miejsce w październiku.

Tymczasem sytuacja na granicy robi się coraz bardziej gorąca. Na poniższym filmiku widać grupę migrantów (młodych mężczyzn pochodzenia arabskiego), którzy przy pomocy metalowych palików próbują forsować granicę, której pilnują polscy pogranicznicy. Wobec coraz większego naporu fizycznej agresji ze strony migrantów, trudno nie obawiać się, że żołnierze w celu obrony nie będą musieli w końcu użyć broni palnej. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura