REKLAMA

Oficjalnie! PZPN wystąpi do FIFA o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o rasizm

- Podjąłem decyzję, że PZPN wystąpi do FIFA z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią - poinformował na Twitterze prezes PZPN Cezary Kulesza.
 Oficjalnie! PZPN wystąpi do FIFA o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o rasizm
/ PAP/Leszek Szymański

Podjąłem decyzję, że @pzpn_pl wystąpi do FIFA z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły @kamilglik25 o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią. Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie niesłuszne, dlatego podejmiemy oficjalną interwencję

- poinformował prezes PZPN Cezary Kulesza na Twitterze.

 

 

Przypomnijmy: o sprawie informowaliśmy nieoficjalnie już w środę. Wg. prawników kluczowy dla całej sprawy jest punkt 19.2 Regulaminu Dyscyplinarnego FIFA, który mówi, że „ktokolwiek w bezpodstawny lub nieodpowiedzialny sposób oskarża, sam może być ukarany”.

Prezes związku Cezary Kulesza od początku stał na stanowisku, że w przypadku uniewinnienia polskiego obrońcy, PZPN rozważy zwrócenie się przeciwko Anglikom. Serwis Sport.pl, opierając się o słowa osób z otoczenia Kamila Glika, donosi, że sprawy nie odpuści także sam obrońca reprezentacji Polski. Takie stanowisko potwierdził w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty dyrektor biura zarządu PZPN Piotr Szefer. 

Czytaj więcej: „Glik nie odpuści”. PZPN pójdzie na wojnę z Anglikami? Nieoficjalne informacje

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura