REKLAMA

[video] Jarosław Kaczyński: "Izba Dyscyplinarna się nie sprawdziła"

Wicepremier Jarosław Kaczyński był dziś gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. W rozmowie podjęto wiele gorących politycznie tematów.
Jarosław Kaczyński  [video] Jarosław Kaczyński:
Jarosław Kaczyński / PAP/Paweł Supernak

 

"Jeżeli ktoś wie, w którym roku się urodziłem, czyli w '49, to łatwo obliczyć, że mam 72 lata. W związku z tym taka perspektywa [emerytury - red.] istnieje, ale kiedy to nastąpi, to Bóg jeden wie" - powiedział prezes PiS.

"Ja tam [do rządu - red.] przybyłem z pewnymi zadaniami, a one w zasadzie już są na końcu drogi. Jeżeli je wykonam, to mój pobyt w rządzie nie będzie miał jakiegoś większego sensu" - mówił.

Jarosław Kaczyński pytany o zmiany w rządzie powiedział, że co prawda jest o nich poinformowany, ale wolałby, by tego typu informacje płynęły od prezydenta i premiera.

"Przede wszystkim powinien wcielić w życie, uczynić faktem, a nie zapowiedzią - Polski Ład (...) uważam, że w tych sprawach trzeba działać jednak energicznie" - podkreślił.

Wicepremier przyznał także, że jest za obniżeniem akcyzy oraz że popiera fuzję Orlenu z Lotosem.

"[Polexit - red.] jest fake newsem, pomysłem opozycji na zwiększenie poparcia społecznego, na integrację swojego zaplecza, ale przede wszystkim na jego rozszerzenie (...) Zapewniam państwa, że nie ma żadnego planu polexitu" - zaznaczył.

Uznał także, że pieniądze z KPO "nam się należą i prędzej czy później je otrzymamy".

"Komitet którego jestem przewodniczącym zatwierdził tę ustawę [o likwidacji Izby Dyscyplinarnej - red.] wiele miesięcy temu. Tylko to jest część Polskiego Ładu i zostanie wprowadzone bardzo niedługo ale w ramach tego szerszego przedsięwzięcia" - zapewnił.

"Trzeba opanować anarchię, która dziś panuje w polskich sądach i trzeba zlikwidować te instytucje, które się nie sprawdziły. Izba Dyscyplinarna się nie sprawdziła" - dodał.

Prezes PiS podjął także na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, inflacji, kolejnej ewentualnej kadencji prezesa Glapińskiego.

"Nie czuję zagrożenia z powodu powrotu Donalda Tuska - powiedział pod koniec rozmowy.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura