[video] "Habemus Papam". Zobacz wyjątkowy utwór w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”

Niespodziewany wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową rozjaśnił w polskiej historii ponury okres PRL. Wynik konklawe to wielka radość całej Polski, zarówno wierzących, jak i niewierzących. To wiele spontanicznych, patriotycznych manifestacji organizowanych w całym kraju, i wielki strach komunistycznej władzy. To wreszcie wydarzenie, które wraz z pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II do ojczyzny w czerwcu 1979 r. zapoczątkuje fundamentalne zmiany w Polsce. Już za chwilę w Gdańsku powstanie „Solidarność”, a strajkujący robotnicy zawieszą portret polskiego papieża na bramie Stoczni.
 [video]
/ screen YT - Sonanto Zespół wokalno-aktorski

Wspomnienie tego szczególnego momentu polskiej historii po prostu musiało znaleźć się w albumie „Od Legionów do wolnej Polski – muzyczna opowieść”. W nowej interpretacji utworu Jacka Cygana i Piotra Rubika pt. „Habemus Papam” sprzed dziesięciu lat (z albumu „Santo Subito: Cantobiografia Jana Pawła II”, 2011) zespół wokalno-aktorski „Sonanto” wraca do tych wielkich emocji, jakie towarzyszyły Polakom 16 października 1978 r. 

Premiera utworu pod poniższym linkiem na Youtube, dokładnie o 18:15 – niemal dokładnie wtedy, kiedy biały dym pojawił się nad Watykanem:

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe