[video] Żukowska o murze na granicy: "Ludzi zachęcają przeszkody. Jak są Himalaje, to ludzie też się na nie wspinają"

W programie "Woronicza 17" podjęto temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Głos zabrała m.in. posłanka Anna Maria Żukowska z Nowej Lewicy.
Anna Maria Żukowska [video] Żukowska o murze na granicy:
Anna Maria Żukowska

 

"To nieskuteczne rozwiązanie. Ludzi zachęcają przeszkody, wbrew pozorom. Jak są Himalaje, to ludzie też się na nie wspinają"  - powiedziała posłanka.

"Pani to porównuje do wspinania się na szczyty himalajskie?" - zapytał prowadzący.

Tak, ja to porównuje do potrzeby człowieka do osiągania swoich celów i do szukania lepszego życia. To się nie zmieni" - odparła polityk Nowej Lewicy.

"Czy Pani naprawdę, jako wrażliwy przedstawiciel lewicy, dbający o imigrantów ludzi, którzy - jak wy mówicie - poszukują lepszego świata i ryzykują w związku z tym życie, porównała to do sportowego wyzwania, jakim jest wspinanie się na najwyższe szczyty Himalajów?" - drążył prowadzący.

"Nie, pokazuje, że nawet największe przeszkody nie są w stanie powstrzymać ludzi zdeterminowanych, a my, jako cywilizacja europejska, nie powinniśmy dopuścić do tego, żeby kobiety i dzieli marzły w lesie, powinniśmy zbudować ośrodek przy granicy, gdzie będą te osoby przyjmowane, weryfikowane ich wnioski i ci, którzy się nie kwalifikują jako uchodźcy, powinni być odsyłani do krajów pochodzenia" - podkreśliła Żukowska.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Piotr Gliński, Dominika Zamara, Krzysztof Hajda, Krzysztof Laszczak, oraz Krzysztof Sitko wśród wyróżnionych prestiżową nagrodą Wiadomość
Piotr Gliński, Dominika Zamara, Krzysztof Hajda, Krzysztof Laszczak, oraz Krzysztof Sitko wśród wyróżnionych prestiżową nagrodą

Właśnie ogłoszono listę laureatów prestiżowej międzynarodowej nagrody Fontann Rzymu (Fontane di Roma), przyznawanej przez Accademia Internazionale la Sponda mającą siedzibę przy rzymskiej Via Vespasiano. To już 39 edycja tego wyróżnienia, które z roku na rok obejmuje coraz więcej krajów, państw i środowisk. W tym roku wśród nagrodzonych znalazło się aż kilku Polaków, na czele z wicepremierem rządu RP, prof. Piotrem Glińskim, a nagrodę specjalną Fontane di Roma odbierze Dominika Zamara za całokształt pracy artystycznej. Obok nich wyróżnienia Fontannami Rzymu otrzymali trzej Krzysztofowie: Krzysztof Hajda, Krzysztof Laszczak oraz redaktor naczelny portalu Pressmania.pl Krzysztof Sitko. Nagroda zostanie wręczona także Premierowi Włoch Mario Draghi i Sekretarzowi Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin.

Analityk wojskowości: Coś niedobrego dzieje się z rosyjskimi czołgami Wiadomość
Analityk wojskowości: Coś niedobrego dzieje się z rosyjskimi czołgami

Marek Meissner jest publicystą, dziennikarzem i analitykiem wojskowości.

Wiadomość
Imran Ahmad Khan, b. poseł brytyjskiej Partii Konserwatywnej, muzułmanin i gej, skazany za brutalną napaść seksualną na piętnastolatka

Były poseł rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej Imran Ahmad Khan został w poniedziałek skazany na 18 miesięcy więzienia za napaść seksualną na 15-letniego chłopca, której się dopuścił na długo zanim został członkiem parlamentu.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe