REKLAMA

[video] Żukowska o murze na granicy: "Ludzi zachęcają przeszkody. Jak są Himalaje, to ludzie też się na nie wspinają"

W programie "Woronicza 17" podjęto temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Głos zabrała m.in. posłanka Anna Maria Żukowska z Nowej Lewicy.
Anna Maria Żukowska [video] Żukowska o murze na granicy:
Anna Maria Żukowska

 

"To nieskuteczne rozwiązanie. Ludzi zachęcają przeszkody, wbrew pozorom. Jak są Himalaje, to ludzie też się na nie wspinają"  - powiedziała posłanka.

"Pani to porównuje do wspinania się na szczyty himalajskie?" - zapytał prowadzący.

Tak, ja to porównuje do potrzeby człowieka do osiągania swoich celów i do szukania lepszego życia. To się nie zmieni" - odparła polityk Nowej Lewicy.

"Czy Pani naprawdę, jako wrażliwy przedstawiciel lewicy, dbający o imigrantów ludzi, którzy - jak wy mówicie - poszukują lepszego świata i ryzykują w związku z tym życie, porównała to do sportowego wyzwania, jakim jest wspinanie się na najwyższe szczyty Himalajów?" - drążył prowadzący.

"Nie, pokazuje, że nawet największe przeszkody nie są w stanie powstrzymać ludzi zdeterminowanych, a my, jako cywilizacja europejska, nie powinniśmy dopuścić do tego, żeby kobiety i dzieli marzły w lesie, powinniśmy zbudować ośrodek przy granicy, gdzie będą te osoby przyjmowane, weryfikowane ich wnioski i ci, którzy się nie kwalifikują jako uchodźcy, powinni być odsyłani do krajów pochodzenia" - podkreśliła Żukowska.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura