Sąd uniewinnił Najsztuba. Potrącił na pasach kobietę, nie miał OC i prawa jazdy

Do wypadku doszło 5 października 2017 r. w Konstancinie-Jeziornie. Piotr Najsztub nie miał prawa jazdy, OC i ważnego przeglądu. Potrącona na pasach 77-letnia kobieta miała połamane żebra i kość czaszki.
 Sąd uniewinnił Najsztuba. Potrącił na pasach kobietę, nie miał OC i prawa jazdy
/ fot. YouTube / Newsweek

Sąd w Piasecznie skazał dziennikarza na karę grzywny w wysokości 6 tys. zł, 10 tys. zł nawiązki dla nieżyjącej już pokrzywdzonej i zobowiązał do pokrycia niemal 6 tys. zł kosztów sądowych.

Zdaniem ministra Ziobro kara była niewspółmierna do winy, wobec czego zapowiedział złożenie odwołania od wyroku, a sąd Rejonowy w Piasecznie przeprowadził proces ponownie. Sprawa zakończyła się uniewinnieniem Najsztuba, ale apelację od wyroku złożył prokurator i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego.

Jak podaje „Super Express”, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok podtrzymując orzeczenie pierwszej instancji. Wyrok jest prawomocny. "SE" podał też uzasadnienie sędziego do wyroku.

- To nie jest tak, że bycie osobą pieszą zwalnia wszystkich pieszych od zachowania również szczególnej ostrożności - mówił sędzia Piotr Bojarczuk.

- Nie została zabezpieczona droga hamowania. Nie zostało określone położenie ciała pokrzywdzonej względem samochodu oskarżonego, nie zostało ustalone położenie samochodu na przejściu dla pieszych - mówił sędzia.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe