[VIDEO] Debata w PE. Verhofstadt straszy Polskę rozbiorami?!

- Szkoda, że Pan @guyverhofstadt nie powiedział które "oświecone państwa" dokonały rozbiorów Polski, niszcząc dzieło Konstytucji 3 maja, a tym samym demokrację w Polsce. To przypomnę, że to te same kraje które dziś porozumialy się ponad głowami Polaków w kwestii #NordStreamII - wskazał wiceminister Jacek Ozdoba.
 [VIDEO] Debata w PE. Verhofstadt straszy Polskę rozbiorami?!
/ screen twitter

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się dziś debata "Kryzys praworządności w Polsce a prymat prawa unijnego" z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Debata została zainicjowana z uwagi na wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 7 października w sprawie wyższości polskiej konstytucji nad prawem unijnym. Głos w PE zabrał m.in. europoseł Guy Verhofstadt.

- Pan tutaj odwołuje się do Francuzów, Niemców... Ale oni nigdy nie powiedzieli, że art. 1 i art. 19 nie znajdują zastosowania w danym kraju, ale brexitowcy i owszem (...) Pan im tutaj narzuca pańskie reguły. To przypomina mi coś bardzo dramatycznego w historii Europy z końca XVIII w., kiedy tak wielki kraj, jak Polska zniknął z mapy Europy. Fatalna mieszanka złego zarządzania, zagrożenia zewnętrznego i zdrady konserwatystów, którzy nie chcieli zaakceptować nowoczesnej polskiej konstytucji. Czy ja jestem jedynym, który widzi takie przedziwne, ale też groźne podobieństwa...

- mówił w PE, europarlamentarzysta Guy Verhofstadt. Wystąpienie polityka skomentował wiceminister Jacek Ozdoba.

- Szkoda, że Pan @guyverhofstadt nie powiedział które "oświecone państwa" dokonały rozbiorów Polski, niszcząc dzieło Konstytucji 3 maja, a tym samym demokrację w Polsce. To przypomnę, że to te same kraje które dziś porozumialy się ponad głowami Polaków w kwestii #NordStreamII.

- wskazał wiceminister Jacek Ozdoba.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe