REKLAMA

„Taka polityka doprowadzi do tragedii…”. Mocne wystąpienie Patryka Jakiego [WIDEO]

To, co w tej chwili widzimy, czyli rosnące ceny energii, to dopiero początek. Kiedy ostrzegaliśmy, jak inwestycje w Nord Stream 2 się skończą, państwo nic z tym nie robiliście. Dzisiaj znów ostrzegamy: warto zmienić tę politykę – zaapelował w Parlamencie Europejski europoseł Patryk Jaki.
 „Taka polityka doprowadzi do tragedii…”. Mocne wystąpienie Patryka Jakiego [WIDEO]
/ fot. Twitter


„Szalona polityka „ekologiczna” w tym #Fitfor55 skończyły bezrobociem, ubóstwem, spadkiem konkurencyjności europejskiej gospodarki oraz szalejącą inflacją. Podwyżki, które teraz widzimy to dopiero początek. Apeluję o opamiętanie!” – pisze na Twitterze europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki i publikuje nagranie ze swojego środowego wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

– Nowy projekt wytycznych zastępuje te wytyczne z lat 2014-2020 i w porównaniu do tamtych ten bardziej stawia na cele klimatyczne, a mniej na bezpieczeństwo energetyczne i konkurencyjność – stwierdził Patryk Jaki i podkreślił, że unijni politycy chcą likwidować węgiel „nie uwzględniając różnego punktu startu różnych państw”.

– Tworzymy sztuczne narzuty na węgiel, który jeszcze wiele lat mógłby być najtańszym źródłem energii i w ten sposób wpisywać się w transformację energetyczną – zaznaczył.

– Węgiel jest zły? Okej, ale piszecie, że gaz też jest zły i tutaj czytamy, że inwestycje w gaz ziemny nie przynoszą pozytywnego efektu środowiskowego". Atom oczywiście też możemy usłyszeć, że jest zły. Chcę państwo powiedzieć, że taka polityka doprowadzi do tragedii: hiperinflacji, ubóstwa, zmniejszenia konkurencyjności naszej gospodarki, upadku naszych firm i przenoszenia naszych firm poza Unię Europejską – nie przebierał w słowach polityk Solidarnej Polski.

– To, co w tej chwili widzimy, czyli rosnące ceny energii, to dopiero początek. Kiedy ostrzegaliśmy, jak inwestycje w Nord Stream 2 się skończą, państwo nic z tym nie robiliście. Dzisiaj znów ostrzegamy: warto zmienić tę politykę – dodał.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura