REKLAMA

Spurek zagłosowała za rezolucją przeciw Polsce. „Obywatelski obowiązek spełniony”

Obywatelski obowiązek spełniony - głos oddany za rezolucją w sprawie kryzysu praworządności w Polsce. Bo Polska jest najważniejsza! – pisze Spurek i publikuje zdjęcie.
 Spurek zagłosowała za rezolucją przeciw Polsce. „Obywatelski obowiązek spełniony”
/ fot. YouTube


W czwartek podczas obrad Parlamentu Europejskiego odbyło się głosowanie m.in. nad rezolucją po wtorkowej debacie „Kryzys praworządności w Polsce a prymat prawa unijnego”. W dokumencie przedstawiono opinię, że wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego „stanowi atak na całą europejską wspólnotę wartości i praw oraz podważa nadrzędność prawa UE jako jedną z jej fundamentalnych zasad zgodnie z utrwalonym orzecznictwem TSU”.

Wyniki głosowania zostaną zaprezentowane o godz. 16.30, ale lewicowa europosłanka Sylwia Spurek postanowiła opublikować w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać, jak zagłosowała w tej sprawie.

„Obywatelski obowiązek spełniony - głos oddany za rezolucją w sprawie kryzysu praworządności w Polsce. Bo Polska jest najważniejsza!” – czytamy.

„Teraz to się nazywa »obywatelski obowiązek«. Taki »obowiązek«, przez który ucierpią rodacy” – komentuje wpis europarlamentarzystki dziennikarz portalu Salon24.pl Marcin Dobski.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura