REKLAMA

„PO to partia faszystowska”. Marek Jakubiak nie przebierał w słowach

Platforma Obywatelska ma wszystkie znamiona faszyzmu. Po pierwsze, walczy z Kościołem i wiara, chce poprzez sprzedanie majątku państwa polskiego w obce ręce scentralizować ten majątek w jednych rękach, najczęściej sąsiada niemieckiego. Gloryfikują też jednego wodza, którym jest Tusk. Oni się do tego nie chcą przyznać, natomiast fakty mówią same za siebie – twierdzi lider Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak.
Marek Jakubiak „PO to partia faszystowska”. Marek Jakubiak nie przebierał w słowach
Marek Jakubiak / fot. screen video Polsat News


Prokuratura Okręgowa w Warszawie negatywnie rozpoznała wnioski złożone przez posłów i senatorów klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Chodziło o delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, a co za tym idzie próbę zatrzymania marszu, który odbędzie się - jak co roku - 11 listopada.

Decyzję prokuratury w tej sprawie postanowił skomentować na łamach portalu wPolityce.pl były poseł i lider Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak.

Faszyzm to jest ideologia, która na przykład walczy w ogóle z religią, ponieważ wierzyć należy w wodza. Sama ta wiedza o faszyzmie powinna dać do myślenia ludziom inteligentnym, że polscy patrioci krzyczą: „Bóg, Honor i Ojczyzna”, co absolutnie zaprzecza faszyzmowi. Stąd moja teza, że ci, którzy krzyczą: „łapać faszystę!”, sami są faszystami – stwierdził w ostrych słowach Jakubiak.

– Oni nie wierzą w Boga, niszczą kościoły, chcą opiłować katolików itd., a to jest jedna z głównych cech faszyzmu. Możemy śmiało mówić o faszyzmie w kontekście PO – dodał.

Dopytywany, czy naprawdę uważa Platformę Obywatelską za partię faszystowską odparł „ależ oczywiście”. – Platforma Obywatelska ma wszystkie znamiona faszyzmu. Po pierwsze, walczy z Kościołem i wiara, chce poprzez sprzedanie majątku państwa polskiego w obce ręce scentralizować ten majątek w jednych rękach, najczęściej sąsiada niemieckiego. Gloryfikują też jednego wodza, którym jest Tusk. Oni się do tego nie chcą przyznać, natomiast fakty mówią same za siebie – stwierdził.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura