REKLAMA

Katastrofa budowlana w Koszalinie! Runął wiadukt. Trwa akcja służb [WIDEO]

Zawaliła się część rozbieranego wiaduktu na al. Monte Cassino w Koszalinie w ciągu drogi krajowej nr 6. Na ul. Batalionów Chłopskich spadła jedna nitka konstrukcji. Pod wiaduktem było zaparkowane auto – poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.
 Katastrofa budowlana w Koszalinie! Runął wiadukt. Trwa akcja służb [WIDEO]
/ fot. Twitter

Jedna nitka rozbieranego wiaduktu na al. Monte Cassino w Koszalinie w ciągu drogi krajowej nr 6 zawaliła się w czwartek po godz. 16. Jak poinformował kpt. Kubiak, w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. Pod wiaduktem był zaparkowany samochód.

Na miejscu jest staż pożarna, są przedstawicie koszalińskiego magistratu. Na godz. 18.30 zaplanowano konferencję prasową w związku z zawaleniem budowli.

Wiadukt na al. Monte Cassino w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) w ciągu DK6 od marca ubiegłego roku jest zamknięty dla ruchu ze względu na zagrożenie zawaleniem. To nim odbywał się tranzyt z kierunku Gdańska do Szczecina, Poznania, Kołobrzegu i z powrotem. Ze względu na jego zamknięcie, ciężarówki nie omijają centrum miasta.

W czerwcu wybrano wykonawcę, który podjął się rozbiórki wiaduktu, zaprojektowania i budowy nowego. Przetarg wygrało konsorcjum dwóch firm z liderem INTOP Skarbimierzyce, które zobowiązało się zrealizować zadanie za blisko 35,9 mln zł. Kilka dni temu rozpoczęto rozbiórkę konstrukcji.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura