Kongijskie dzieci z sierocińca do Papieża: "Wierzymy, że razem z tymi lekami Pan nawiedził nas przez Ciebie"

Papież Franciszek przesłał do kongijskiego domu dziecka potrzebne tam leki na niedokrwistość sierpowatokrwinkową. Otrzymał list z podziękowaniami.
 Kongijskie dzieci z sierocińca do Papieża:
/ pixabay.com/kassoum_kone

 

Poprzez kard. Konrada Krajewskiego oraz Nuncjaturę Apostolską,  Franciszek ofiarował leki do ośrodka Foyer Nazaret w Brazzaville. Wcześniej dzieci wysłały do Papieża list z prośbą o pomoc. Lekarstwa zostały wysłane  w tym miesiącu. 

Przypomnijmy, że w Kongu ludność boryka się nie tylko z problemem dostępności środków medycznych, ale także pożywienia oraz czystej wody. 

„Ojcze Święty! To, że o nas pomyślałeś i wysłałeś lekarstwa dla naszego sierocińca, to dla nas znak, że słowo Pisma Świętego jest życiem. Nasze usta jąkają się gdy chwalimy naszego Pana, ale nasze serca nie mogą zamilknąć… Ojcze Święty, wierzymy i potwierdzamy, że razem z tymi lekami Pan nawiedził nas przez Ciebie (...) My z kolei błogosławimy Go i błagamy o Jego łaskę i siłę dla Ciebie” - można przeczytać w liście. 

Zarówno pierwszy list zawierający prośbę dzieci o pomoc, jak i kolejny - z podziękowaniami, napisała w imieniu dzieci s. Elise Vouakouanitou. Pod tekstem podpisali się wszyscy mali mieszkańcy domu.

Ośrodek Foyer Nazaret opiekuje się ponad dwadzieściorgiem dzieci, są to zarówno sieroty, jak i dzieci, których rodzice nie mogą się nimi zajmować. Część z dzieci choruje na specyficzny rodzaj anemii. W placówce malcy otrzymują zarówno wikt i opierunek, jak i wychowanie.

Na prowadzenie sierocińca s. Elise otrzymuje środki z zakonu oraz od włoskiego ośrodka pomocy charytatywnej.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe