REKLAMA

Jesteś w grze bardziej, niż myślisz. Zobacz zwiastun MOSQUITO STATE!

Premiera w Wenecji i wyróżnienie Bisato d’Oro za najlepsze zdjęcia, nagroda za najlepsze efekty specjalne na 53. Międzynarodowym Festiwalu Fimowym w Sitges, Złoty Pazur za odwagę formy i treści oraz statuetka za najlepszy dźwięk na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - to skrócona lista sukcesów „Mosquito State”; polsko-amerykańskiej produkcji w reżyserii Filipa Jana Rymszy. Film, pokazywany także w Konkursach Głównych festiwalu filmowego w Genewie oraz wrocławskich Nowych Horyzontów, to świetnie oceniane kino artystyczne najwyższej jakości, przypominające duchem wybitne dzieła Davida Cronenberga czy Darrena Aronofsky’ego. Trzymająca w napięciu historia analityka finansowego z Wall Street, którego myślami zawładnęła piękna i tajemnicza Lena, postawi przed widzem pewną dość drażniącą tajemnicę- irytujące bzyczenie komarów. Jeśli lubicie mocne emocje i naprawdę przejmujące filmy, które wytrącą Was na chwilę ze strefy komfortu, to „Mosquito State” jest dla Was. Ręczą za to krytycy z The Hollywood Reporter („Imponująco przerażający psycho horror”), Interii („Techniczny majstersztyk”) czy Indiewire („Przykuwa uwagę jak ukąszenie po którym nie możesz przestać się drapać”).
Mosquito State Jesteś w grze bardziej, niż myślisz. Zobacz zwiastun MOSQUITO STATE!
Mosquito State / Materiały prasowe

„Mosquito State” w kinach od 29 października

 

Zobacz zwiastun thrillera:

 

 

Obraz zawierający tekst, książka

Opis wygenerowany automatycznie

 

Richard mieszka w odciętym od świata ekskluzywnym apartamencie w samym centrum Nowego Jorku z imponującym widokiem na Central Park. Mężczyzna jest geniuszem matematycznym i pracuje jako analityk finansowy na Wall Street, gdzie obsesyjnie śledzi przewijające się na ekranie skomplikowane ciągi danych. W pewnym momencie obserwowane przez niego algorytmy wykazują niepokojące anomalie a on sam przeczuwa nadchodzące widmo krachu finansowego. Jako samotnik rzadko opuszcza biuro i mieszkanie, ale pewnego dnia udaje się na ekskluzywną imprezę firmową pełną bogatych ludzi z wyższych sfer. Poznaje tam piękną i tajemniczą Lenę. Zafascynowany atrakcyjną kobietą, zaprasza ją do swojego domu. Lena nie zdaje sobie sprawy z tego, że Richard cierpi na poważne zaburzenia psychiczne, a jego zainteresowanie jej osobą balansuje na pograniczu obsesji. W przepełnionym niepokojącą atmosferą mieszkaniu samotnego mężczyzny, Lena pozna skrywany przez niego mroczny sekret.

 

Gatunek: thriller

Polska, USA 2020

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Royal Road Entertainment

Koprodukcja: Lightcraft, Bottleship VFX

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Reżyseria: Filip Jan Rymsza

Scenariusz: Filip Jan Rymsza, Mario Zermero

Producenci: Włodzimierz Niderhaus, Filip Jan Rymsza, Alyssa Swanzey

Zdjęcia: Eric Koretz

Obsada: Beau Knapp („Nice Guys. Równi goście”, „Nocny pościg”, „Super 8”), Charlotte Vega („[Rec] 3: Geneza”, „American Assassin”), Jack Kesy („Deadpool 2”, „Baywatch. Słoneczny patrol”), Audrey Wasilewski („RED”, „Siedem dusz”, „Czego pragną kobiety”), Dominika Kachlik („Ultraviolet”, „BoJack Horseman”, „Wojenne dziewczyny”)

 

Źródło: Materiały prasowe

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura