REKLAMA

"Chcemy żyć w spokoju, usiądźmy do rozmów". Piotr Duda apeluje do ambasadora Czech

"Chcemy żyć w spokoju, nam niepotrzebne są różne sytuacje dotyczące wyroków Trybunałów Niesprawiedliwości" - powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda do ambasadora Czech w Luksemburgu.
/ Tygodnik Solidarność

Na zakończenie wielkiej demonstracji Solidarności w sprawie wyroku TSUE wobec kopalni "Turów" szef "S" Piotr Duda spotkał się z ambasadorem Czech w Luksemburgu.

Uczestnicy demonstracji przekazali ambasadorowi petycję z apelem, "aby sąsiedzi rozwiązywali swoje problemy między sobą, a nie angażowali w to inne instytucje, które próbują konflikt międzysąsiedzki wykorzystać do realizacji nie polskich ani czeskich, lecz własnych interesów".

 

Chcielibyśmy, aby Pan także usiadł do rozmów i porozmawiał tak od serca w sprawie Turowa, bo my chcemy żyć w spokoju, nam niepotrzebne są różne sytuacje dotyczące wyroków Trybunałów Niesprawiedliwości. Chcemy żyć w zgodzie w Unii Europejskiej - Czechy, Polska, pozostałe państwa UE...

 

- powiedział Piotr Duda.

 

Dlatego proszę tę petycję przekazać rządowi. Wiem, że w tej chwili sytuacja polityczna w Czechach to formowanie nowego rządu, ale proszę, żeby tę petycję otrzymali ci, którzy jeszcze sprawują władzę, aby usiedli z nami do rozmów. Bo my kopalni "Turów" nie pozwolimy zamknąć, nie ma takiej możliwości

 

- podkreślił przewodniczący Solidarności.

 

cwp/Redakcja

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura