Abp Gądecki apeluje o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych i noszenie masek

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował do wiernych apel, związany szczególnie ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych.
abp Stanisław Gądecki  Abp Gądecki apeluje o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych i noszenie masek
abp Stanisław Gądecki / yt print screen/SalveTV

"Abp Gądecki zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie zasad sanitarnych, a zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych" - mówił rzecznik KEP, o. Leszek Gęsiak SJ.

Pełna treść apelu:

Od kilku tygodni zauważamy w Polsce i na świecie szybki wzrost zakażeń koronawirusem, będący przejawem kolejnej fali pandemii.

Jak informują służby medyczne i sanitarne, sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie jest zróżnicowana i w niektórych regionach Polski odnotowuje się większy wzrost zachorowań.

Choć życie społeczne i gospodarcze zdają się toczyć w zwyczajnym rytmie, to należy pamiętać, że nie zakończyła się jeszcze walka z epidemią. Dlatego właśnie cały czas należy wykazywać się determinacją i konsekwencją w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych.

Mając na uwadze powyższe, w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych.

Ponadto, pragnę raz jeszcze wyrazić moją wdzięczność wobec wszystkich pracowników służby zdrowia za ich wytrwałą i heroiczną służbę w walce z pandemią.

Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się ocalić zdrowie i życie wielu osób

- napisał przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe