Franciszek do Bartłomieja I: "Z biegiem czasu więź ta przerodziła się w braterską przyjaźń"

Arcybiskup Konstantynopola Bartłomiej I obchodzi właśnie 30. rocznicę wyboru na patriarchę ekumenicznego. Z tej okazji list do prawosławnego zwierzchnika napisał papież Franciszek.
Od lewej: papież Franciszek, partriacha Bartłomiej Franciszek do Bartłomieja I:
Od lewej: papież Franciszek, partriacha Bartłomiej / yt print screen/Rome Reports in English

 

"Najdroższy bracie w Chrystusie - napisał Franciszek - Łączę się z tobą w dziękczynieniu Panu za liczne błogosławieństwa (...) i modlę się, aby Bóg, od którego pochodzą wszystkie dary, obdarzył cię zdrowiem, duchową radością i obfitą łaską...".

"Z wdzięcznością Bogu zastanawiam się nad naszą głęboką osobistą więzią, od czasu inauguracji mojej papieskiej posługi, kiedy zaszczyciłeś mnie swoją obecnością w Rzymie. Z biegiem czasu więź ta przerodziła się w braterską przyjaźń" - wyznał Papież.

"... serdecznie dziękuję za nieustanne wskazywanie drogi dialogu, w miłości i prawdzie, jako jedynej możliwej drogi pojednania między wierzącymi w Chrystusa i przywrócenia ich pełnej komunii. Z Bożą pomocą jest to droga, którą z całą pewnością będziemy dalej kroczyć razem, ponieważ bliskość i solidarność między naszymi Kościołami jest nieodzownym wkładem w powszechne braterstwo i sprawiedliwość społeczną, której ludzkość tak pilnie potrzebuje" - zauważył Franciszek.

Papież przesłał Bartłomiejowi wyrazy swej braterskiej miłości.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe