REKLAMA

Franciszek do Bartłomieja I: "Z biegiem czasu więź ta przerodziła się w braterską przyjaźń"

Arcybiskup Konstantynopola Bartłomiej I obchodzi właśnie 30. rocznicę wyboru na patriarchę ekumenicznego. Z tej okazji list do prawosławnego zwierzchnika napisał papież Franciszek.
Od lewej: papież Franciszek, partriacha Bartłomiej Franciszek do Bartłomieja I:
Od lewej: papież Franciszek, partriacha Bartłomiej / yt print screen/Rome Reports in English

 

"Najdroższy bracie w Chrystusie - napisał Franciszek - Łączę się z tobą w dziękczynieniu Panu za liczne błogosławieństwa (...) i modlę się, aby Bóg, od którego pochodzą wszystkie dary, obdarzył cię zdrowiem, duchową radością i obfitą łaską...".

"Z wdzięcznością Bogu zastanawiam się nad naszą głęboką osobistą więzią, od czasu inauguracji mojej papieskiej posługi, kiedy zaszczyciłeś mnie swoją obecnością w Rzymie. Z biegiem czasu więź ta przerodziła się w braterską przyjaźń" - wyznał Papież.

"... serdecznie dziękuję za nieustanne wskazywanie drogi dialogu, w miłości i prawdzie, jako jedynej możliwej drogi pojednania między wierzącymi w Chrystusa i przywrócenia ich pełnej komunii. Z Bożą pomocą jest to droga, którą z całą pewnością będziemy dalej kroczyć razem, ponieważ bliskość i solidarność między naszymi Kościołami jest nieodzownym wkładem w powszechne braterstwo i sprawiedliwość społeczną, której ludzkość tak pilnie potrzebuje" - zauważył Franciszek.

Papież przesłał Bartłomiejowi wyrazy swej braterskiej miłości.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura