REKLAMA

Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę. Ma nie mieć nic wspólnego z ograniczaniem handlu

Od pewnego czasu, część sklepów sieci Biedronka pozostaje otwarta w niedziele. W przyszłym tygodniu ma być jednak inaczej.
Szyld Biedronki Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę. Ma nie mieć nic wspólnego z ograniczaniem handlu
Szyld Biedronki / Wikipedia/CC0

Sieć Biedronka, należąca do portugalskiego konsorcjum Jeronimo Martins, poinformowała, że jej pracownicy nie będą musieli przychodzić do pracy w niedzielę. Jak poinformowały przedstawiciele sieci handlowej, rozumieją oni jak „istotnym dla Polaków świętem jest dzień Wszystkich Świętych”.

Wolne w niedzielę 31 października będzie jednak na razie wyjątkiem dla pracowników ponad 1000 sklepów Biedronka pracujących w niedzielę. Sieć wykorzystuje lukę w prawie, która pozwała na pracę w niedzielę placówkom handlowym świadczącym usługi pocztowe.

Sytuacja, kiedy pracownicy niemal co trzeciego sklepu sieci Biedronka muszą pracować w niedziele ma się zmienić po pierwszym lutego 2022 r. Wtedy w życie wejdzie nowelizacja przepisów, która uszczelnia kwestie pracy placówek handlowych w niedzielę. Otwarte mają pozostać te placówki, których przychody z działalności pocztowej przekraczają 40 proc.  

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura