REKLAMA

Psycholog w Holandii pomógł popełnić samobójstwo 100 osobom. Namawia innych

Emerytowany psycholog w Holandii twierdzi, że podał środek prowadzący do śmierci przeszło 100 osobom, które chciały popełnić samobójstwo - pisze dziennik “De Volkskrant”. Mężczyzna mówi, że chce w ten sposób wywołać debatę na temat prawa do eutanazji.
 Psycholog w Holandii pomógł popełnić samobójstwo 100 osobom. Namawia innych
/ / morguefile.com

Mieszkający na południu Holandii Wim van Dijk został w ostatnich dniach wezwany na komisariat policji w związku z podejrzeniem, że brał udział w pomocy przy samobójstwie.

Po przesłuchaniu, podczas którego skorzystał z prawa do zachowania milczenia, został zwolniony do domu, po czym udzielił wywiadu dziennikowi „De Volkskrant”. Wyznał w nim, że podał truciznę o nazwie Middel X przeszło 100 osobom.

Preparat w formie białego proszku jest dostępny w hurtowniach chemicznych. Zdaniem śledczych jest on często przekazywany osobom planującym samobójstwo przez organizacje pomagające w samodzielnym zakończeniu życia.

„Zdaję sobie sprawę z konsekwencji swojego wyznania” – mówi gazecie van Dijk. Jak dodaje, „nie obchodzi” go to, bo jego głównym celem jest namówienie innych osób, aby „poszły jego śladem”.

“De Volkskrant" pisze, że po raz pierwszy ujawnił się w Holandii ktoś, kto podał środek wspomagający samobójstwo. Dotychczas podejrzewane o to osoby zaprzeczały takim zarzutom.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura