REKLAMA

Chciała zagłodzić Polskę i Węgry. Teraz obawia się, że "Polska i Węgry zagrażają UE"

Katarina Barley [SPD], niemiecka wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego wezwała do wywarcia większej presji na Węgry i Polskę, aby utrzymały rządy prawa - Sytuacja w obu państwach członkowskich jest szczególnie poważna - uznała Barley w wypowiedzi dla rozgłośni DeutschalndFunk. 1 lipca 2020 rozpoczęła się niemiecka prezydencja Rady Unii Europejskiej - Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię - miała mówić Barley. Rozgłośnia DeutschalndFunk przeprosiła i wzięła winę na siebie, ale odsłuch nagrania potwierdził, że skandaliczne słowa padły.
Katarina Barley Chciała zagłodzić Polskę i Węgry. Teraz obawia się, że
Katarina Barley / Wikipedia CC BY 4,0 Harald Krichel

Teraz Katarina Barley w wywiadzie dla NTV stwierdziła, że "UE „nie będzie w stanie dalej funkcjonować w obecnym kształcie" jeśli nie zrobi czegoś z "antyeuropejską tendencją", o czym pisze polskojęzyczna edycja Deutsche Welle w artykule "Wiceprzewodnicząca PE: „Polska i Węgry zagrażają UE”"

Katarina Barley ostrzega przed "rozpadem UE" i uznaje, że orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, choć idące w tym samym kierunku co dziewięciu innych krajów UE, oznacza, że "rząd w Warszawie pożegnał się z europejską wspólnotą prawa", a kolejnym krajem, który "budzi obawy" Barley jest Słowenia.

- Niebezpieczeństwo jest absolutnie realne. Dlatego UE musi teraz wreszcie działać bardziej konsekwentnie.

- prowokuje Barley

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura