REKLAMA

Waszczykowski ostro o Kwaśniewskiej i Komorowskiej. „Pomylona misja, pomylone miejsce i pomylony adresat”

Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska oraz zdalnie Danuta Wałęsa - wzięły w sobotę udział w proteście "Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!", który odbył się przed siedzibą Straży Granicznej w Michałowie. Całą sprawę postanowił skomentować w sieci Witold Waszczykowski.
Witold Waszczykowski  Waszczykowski ostro o Kwaśniewskiej i Komorowskiej. „Pomylona misja, pomylone miejsce i pomylony adresat”
Witold Waszczykowski / fot. Wikipedia CC BY SA 2,0 EU2017EE Estonian Presidency

Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska oraz zdalnie Danuta Wałęsa - wzięły w sobotę udział w proteście "Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!", który odbył się przed siedzibą Straży Granicznej w Michałowie w woj. podlaskim. Działacze różnych organizacji domagali się podczas manifestacji dopuszczenia organizacji humanitarnych i medycznych do niesienia pomocy migrantom w strefie przy polsko-białoruskiej granicy objętej stanem wyjątkowym. Apel ten wsparły byłe pierwsze damy.

– Imputuje się nam, że my wspomagamy Łukaszenkę. My nie mamy tej naiwności (...), bo wiemy doskonale, że to jest gigantyczna machina, że to reżim Łukaszenki organizuje te przeloty, że to oni dowożą do granicy. Z tego co wiemy od naszych wolontariuszy, oni [migranci - przyp. red.] są okradani, bici, to są osoby, które są wyczerpane w momencie, gdy pojawiają się na naszej granicy. Nam chodzi o ludzkie traktowanie, tylko i wyłącznie – podkreśliła Kwaśniewska w poniedziałek w TVN24.

Anna Komorowska uważa, że państwo powinno widzieć sojuszników w wolontariuszach pomagającym migrantom na granicy polsko-białoruskiej. – Trzeba zobaczyć w tych wszystkich osobach, tych wszystkich wolontariuszach, którzy tam są - i lekarze, i prawnicy, i osoby różnych zawodów, ludzi gorącego serca, którzy poświęcają swój czas na niesienie pomocy - trzeba w nich zobaczyć sojuszników. Oni niejako wyręczają państwo. O to właśnie chodzi, by zobaczyć, że możemy razem, że nie stoimy po dwóch stronach barykady – podkreśliła.
 

Były szef MSZ komentuje


Całą sprawę skomentował w sieci były szef MSZ i europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski.

„Pomylona misja, pomylone miejsce i pomylony adresat tego protestu. Ten wyjazd powinien być pod ambasadą Białorusi w Warszawie. Protest powinien być skierowany wobec władz Białorusi. To falstart udziału w polityce” – stwierdził polityk PiS.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura