REKLAMA

Artur „Waluś” Walczak w stanie krytycznym po brutalnym nokaucie. Nowe informacje

Dochodzenie w sprawie narażenia na utratę życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wszczęła prokuratura we Wrocławiu. Uczestnik gali w stanie krytycznym trafił do szpitala. Widowisko odbyło się w piątek.
 Artur „Waluś” Walczak w stanie krytycznym po brutalnym nokaucie. Nowe informacje
/ fot. Twitter


Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska poinformowała we wtorek na konferencji prasowej, że Prokuratura Rejonowa Stare Miasto we Wrocławiu na podstawie doniesień medialnych wszczęło dochodzenie w tej sprawie.

W miniony piątek w klubie P1 we Wrocławiu odbyło się wydarzenie określane nazwą punch down, czyli policzkowanie. Polega na zadawaniu ciosów otwartą ręką w twarz.

ZOBACZ WIDEO: Artur „Waluś” Walczak walczy o życie w szpitalu. Brutalny nokaut podczas gali Punchdown 5

– Prokuratura z urzędu poleciła przeprowadzenie czynności sprawdzających komisariatowi policji Wrocław Stare Miasto. We wtorek wszczęła dochodzenie o czyn z art. 160 paragraf 1 Kodeksu karnego. Sprawa dotyczy wydarzenia tzw. punch down, policzkowania clap fighting. Jeden z jej uczestników Artur Waluś Walczak został znokautowany, znajduje się w szpitalu. Jego stan jest krytyczny – powiedziała prok. Dziewońska.

Dodała, że dochodzenie ma wyjaśnić m.in. jak zostało przygotowane i zabezpieczone to wydarzenie pod względem medycznym. Zostaną przesłuchani organizatorzy i uczestnicy.

Dochodzenie toczy się w kierunku narażenia osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub odniesienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Organizatorom grozi do trzech lat pozbawienia wolności.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura