[video] Papież do Polaków: Poświęciłem dziś "Głos Nienarodzonych". Polecam waszej modlitwie każde poczęte dziecko

Podczas dzisiejszej audiencji generalnej papież Franciszek skupił się na temacie udzielania się Ducha Świętego w taki sposób, w jaki pragnie tego Bóg.
Papież Franciszek [video] Papież do Polaków: Poświęciłem dziś
Papież Franciszek / EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA

 

"Zapytajmy siebie: co się dzieje, gdy spotykamy na modlitwie Jezusa Ukrzyżowanego? Staje się to, co miało miejsce pod krzyżem: Jezus oddaje Ducha, to znaczy obdarza swoim życiem. Duch Święty, który wypływa z Paschy Jezusa, jest zasadą życia duchowego. To On przemienia serca: nie nasze uczynki" - powiedział Papież zwracając uwagę na to, że my zaproszeni jesteśmy do posłuszeństwa pragnieniom Ducha Świętego, bo  to On prowadzi Kościół i działa bez wykluczania.

Franciszek mówił o Duchu Świętym jako tym, który pomaga wyzwalać z  niewoli "uczynków ciała" i zwracał uwagę na owoce działania Ducha Świętego w człowieku. Zauważył jednak, że błędem może być nakładanie na wiernych zbyt wielkiej ilości dyrektyw.

"W rzeczywistości nie da się pojąć piękna wiary w Jezusa Chrystusa na podstawie zbyt wielu przykazań i wizji moralnej, która, rozwijając się w wielu nurtach, może sprawić, że zapomnimy o owocach pierwotnej miłości, karmionej modlitwą dającą pokój oraz radosnym świadectwem" - stwierdził Ojciec Święty, podkreślając, że często w Kościele dajemy się uwikłać w biurokrację, tymczasem to miłość jest najważniejsza i pierwszoplanowa.

Papież zwrócił się dziś także do Polaków:

"Pozdrawiam serdecznie polskich pielgrzymów" - powiedział podczas audiencji. "Na prośbę polskiej fundacji Życiu Tak, poświęciłem dziś dzwony noszące tytuł "Głos Nienarodzonych". Zostaną one przekazane do Ekwadoru i na Ukrainę. Niech dla tych narodów i dla wszystkich będą one znakiem mobilizacji do obrony życia ludzkiego życia - od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Niech ich brzmienie głosi światu ewangelię życia, budzi sumienia i pamięć o nienarodzonych" - podkreślił Franciszek.

 

Polecam waszej modlitwie każde poczęte dziecko, którego życie jest święte i nienaruszalne. Z serca wam błogosławię

- mówił do Polaków.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe