"Szlachetność, czystość, wierność". Odpowiedź Centrum Życia i Rodziny na "Tęczowy Piątek"

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło kampanię społeczną "Szlachetny Piątek". Ma być ona odpowiedzią na "Tęczowy Piątek" inspirowany przez środowiska LGBT. Organizatorzy zachęcają do ubrania w najbliższy piątek białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem #SzlachetnyPiątek.
/ pixabay

Tęczowy Piątek to zainicjowana przez organizację społeczną Kampanię Przeciw Homofobii cykliczna akcja odbywająca się w ostatni piątek października, mająca na celu pokazanie młodzieży LGBTQI, że w szkole jest miejsce również dla niej. W tym roku akcja odbędzie się po raz szósty. KPH zaznacza, że to społeczność szkolna decyduje, czy i w jakim zakresie zaangażuje się w jej organizację.

W kontrze do "Tęczowych Piątków" inspirowanych przez środowiska LGBT, Centrum Życia i Rodziny uruchomiło nową kampanię społeczną "Szlachetny Piątek". Jej organizatorzy zachęcają do ubrania w najbliższy piątek 29 października białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem #SzlachetnyPiątek.

Kampania "Szlachetny Piątek" skierowana jest do wszystkich uczniów, nastolatków, nauczycieli, a także rodziców, którzy chcą wyrazić sprzeciw wobec promocji rozwiązłości i subkultury LGBT - wyjaśnili organizatorzy w komunikacie przekazanym w środę PAP. W ich ocenie - "ta ideologia niszczy młodość w przenośni i dosłownie".

"Tego dnia uczniowie – pod płaszczykiem tolerancji – są zachęcani do manifestowania sympatii do postulatów przedstawicieli ideologii LGBT, która cechuje się egoizmem i niepohamowaną rozwiązłością" - wskazuje prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

Eksperci fundacji przygotowali również specjalną argumentację dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, którym zależy na uniemożliwieniu organizacji "Tęczowych Piątków" w ich szkołach. Raport w tej sprawie można bezpłatnie pobrać na stronie kampanii https://szlachetnypiatek.pl.

"Film +To nic takiego+ przedstawia genezę edukacji seksualnej w wydaniu WHO, która jest de facto seksualizacją dzieci i przygotowuje dzieci na akceptacji rozwiązłości" - wyjaśniono w komunikacie.

"Każdemu zainteresowanemu udostępniamy również naszą publikację +Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów+, w której obalamy najpopularniejsze tezy stawiane przez aktywistów ruchu LGBT" – powiedział Paweł Ozdoba.

"Niezależnie od tego, czy jesteś młody, dojrzały czy sędziwy – zademonstruj tego dnia, że liczą się dla ciebie wartości przeciwne ideologii LGBT: szlachetność, czystość, wierność" – apelują organizatorzy kampanii.

W tym roku organizatorzy Tęczowego Piątku zachęcają uczniów, którzy obawiają się konsekwencji za udział w kampanii na terenie szkoły, by zrobili to poza jej murami.

"Załóż coś tęczowego – np. przypinkę, torbę lub skarpetki, wywieś w oknie lub na balkonie tęczową flagę, zrób jej zdjęcie i wrzucić na media społecznościowe (koniecznie z hasztagiem #TęczowyPiątek) lub wydrukuj plakat ze strony teczowypiatek.pl i powieś go w widocznym miejscu. Możesz też po prostu zadzwonić do młodej osoby LGBT, którą znasz i powiedz jej, że może na ciebie liczyć" – wskazuje wicedyrektorka KPH, Mirosława Makuchowska. Jak dodaje, "każdy sposób na tęczowe świętowanie jest dobry. Pokaż młodzieży LGBT+, że jest OK".

Wskazując na wyniki raportu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskie Justyna Nakielska z KPH zwróciła uwagę, że 39 proc. polskiej młodzieży LGBT ukrywa w szkole swoją tożsamość, a tylko 18 proc. z nich uważa, że szkoła przedstawia tematykę związaną ze społecznością LGBT w pozytywny lub zrównoważony sposób".

Dzień przed "Tęczowym Piątkiem" 28 października odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy pt. "Stop LGBT".(PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mhr/


 

POLECANE
Silny razem groził Prezydentowi RP Karolowi Nawrockiemu bronią? Internauci proszą policję o interwencję z ostatniej chwili
"Silny razem" groził Prezydentowi RP Karolowi Nawrockiemu bronią? Internauci proszą policję o interwencję

Anonimowy internauta oznaczony hasztagiem #SilniRazem opublikował zdjęcie trzymanej w rękach broni i podpisane "Do zobaczenia Karolku".

Marek Jakubiak: Karol Nawrocki nie tylko daje powody do dumy, ale też dodaje ludziom skrzydeł tylko u nas
Marek Jakubiak: Karol Nawrocki nie tylko daje powody do dumy, ale też dodaje ludziom skrzydeł

„Karol Nawrocki nie tylko daje powody do dumy, ale też dodaje ludziom skrzydeł. I to jest jeden z ważniejszych elementów jego prezydentury” - powiedział portalowi Tysol.pl Marek Jakubiak (Wolni Republikanie), były kandydat na prezydenta, poseł do Sejmu RP.

Punkty krytyczne nowego celu klimatycznego UE przedmiotem sporu. Copa i Cogeca wzywają do rozmów trójstronnych z ostatniej chwili
Punkty krytyczne nowego celu klimatycznego UE przedmiotem sporu. Copa i Cogeca wzywają do rozmów trójstronnych

„Po wczorajszym głosowaniu plenarnym Parlamentu Europejskiego i ogólnym podejściu Rady przyjętym 6 listopada trzy instytucje rozpoczną teraz negocjacje trójstronne” - poinformowały Copa i Cogeca w specjalnie wydanym oświadczeniu.

Konferencja o prof. Konecznym w Krakowie. Zapraszamy! pilne
Konferencja o prof. Konecznym w Krakowie. Zapraszamy!

Po raz kolejny Fundacja Kwartalnika „Wyklęci” organizuje konferencję „Życie i myśl Feliksa Konecznego” poświęconą wybitnemu polskiemu historykowi i historiozofowi. Tegoroczna edycja odbędzie się 15 listopada w auli Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Tȟašúŋke Witkó: Blagierstwo szwabskiego zupaka tylko u nas
Tȟašúŋke Witkó: Blagierstwo szwabskiego zupaka

Generał Herbert Norman Schwarzkopf Jr., dowódca wojsk koalicji antysaddamowskiej z czasów I wojny w Zatoce Perskiej napisał kiedyś, że w tym samym dniu, w którym oficer otrzymuje pierwszą generalską gwiazdkę natychmiast skokowo wyostrza mu się poczucie humoru, albowiem wszyscy jego podwładni zaczynają bardzo głośno śmiać się z opowiadanych przez niego dowcipów, nawet tych najbardziej idiotycznych, a uwaga z jaką go słuchają jest wręcz wzorcowa.

Groźna bakteria w partii boczku rolowanego w plastrach. GIS wydał komunikat z ostatniej chwili
Groźna bakteria w partii boczku rolowanego w plastrach. GIS wydał komunikat

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w piątek ostrzeżenie przed partią boczku rolowanego w plastrach, w której stwierdzono obecność bakterii Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej bakterią może prowadzić do choroby zwanej listeriozą – dodał.

Karol Nawrocki: Nie chcemy w Polsce nielegalnej imigracji pilne
Karol Nawrocki: Nie chcemy w Polsce nielegalnej imigracji

Nie chcemy w Polsce nielegalnej imigracji, nie będę podpisywał nadregulacji dotyczących kwestii klimatycznych - mówił w piątek prezydent Karol Nawrocki podczas spotkania podsumowującego 100 dni jego prezydentury. Podkreślił też, że stara się reaktywować Grupę Wyszehradzką.

Szykuje się największy krach giełdowy w historii? „Wall Street czeka 'sądny dzień'” z ostatniej chwili
Szykuje się największy krach giełdowy w historii? „Wall Street czeka 'sądny dzień'”

Jeżeli dojdzie do pęknięcia bańki inwestycyjnej wokół sektora AI, będzie to najbardziej przewidywana finansowa implozja w historii, ale mało kto myśli o jej konsekwencjach. Jeśli nawet nie przyniesie głębokiej recesji, to osłabi gospodarczą hegemonię USA - prognozuje „Economist”.

Władze w Pekinie zmieniają politykę społeczną. Rząd zamknął dwie największe aplikacje randkowe LGBT+ z ostatniej chwili
Władze w Pekinie zmieniają politykę społeczną. Rząd zamknął dwie największe aplikacje randkowe LGBT+

Firma Apple potwierdziła w tym tygodniu, że na prośbę władz w Pekinie usunęła ze swojego sklepu z aplikacjami w Chinach dwie popularne aplikacje randkowe LGBT+. Decyzja ta wpisuje się w politykę tego kraju wobec amatorów nieheteronormatywności.

Zapytaliśmy ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego co zrobi jeśli Karol Nawrocki zawetuje projekt cenzury internetu tylko u nas
Zapytaliśmy ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego co zrobi jeśli Karol Nawrocki zawetuje projekt cenzury internetu

- Projekt ustawy przewiduje, że decyzje o usunięciu nielegalnych treści w internecie mogą być wydawane przez organy administracji publicznej – przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - mówi wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski w rozmowie z Mateuszem Kosińskim.

REKLAMA

"Szlachetność, czystość, wierność". Odpowiedź Centrum Życia i Rodziny na "Tęczowy Piątek"

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło kampanię społeczną "Szlachetny Piątek". Ma być ona odpowiedzią na "Tęczowy Piątek" inspirowany przez środowiska LGBT. Organizatorzy zachęcają do ubrania w najbliższy piątek białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem #SzlachetnyPiątek.
/ pixabay

Tęczowy Piątek to zainicjowana przez organizację społeczną Kampanię Przeciw Homofobii cykliczna akcja odbywająca się w ostatni piątek października, mająca na celu pokazanie młodzieży LGBTQI, że w szkole jest miejsce również dla niej. W tym roku akcja odbędzie się po raz szósty. KPH zaznacza, że to społeczność szkolna decyduje, czy i w jakim zakresie zaangażuje się w jej organizację.

W kontrze do "Tęczowych Piątków" inspirowanych przez środowiska LGBT, Centrum Życia i Rodziny uruchomiło nową kampanię społeczną "Szlachetny Piątek". Jej organizatorzy zachęcają do ubrania w najbliższy piątek 29 października białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem #SzlachetnyPiątek.

Kampania "Szlachetny Piątek" skierowana jest do wszystkich uczniów, nastolatków, nauczycieli, a także rodziców, którzy chcą wyrazić sprzeciw wobec promocji rozwiązłości i subkultury LGBT - wyjaśnili organizatorzy w komunikacie przekazanym w środę PAP. W ich ocenie - "ta ideologia niszczy młodość w przenośni i dosłownie".

"Tego dnia uczniowie – pod płaszczykiem tolerancji – są zachęcani do manifestowania sympatii do postulatów przedstawicieli ideologii LGBT, która cechuje się egoizmem i niepohamowaną rozwiązłością" - wskazuje prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

Eksperci fundacji przygotowali również specjalną argumentację dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, którym zależy na uniemożliwieniu organizacji "Tęczowych Piątków" w ich szkołach. Raport w tej sprawie można bezpłatnie pobrać na stronie kampanii https://szlachetnypiatek.pl.

"Film +To nic takiego+ przedstawia genezę edukacji seksualnej w wydaniu WHO, która jest de facto seksualizacją dzieci i przygotowuje dzieci na akceptacji rozwiązłości" - wyjaśniono w komunikacie.

"Każdemu zainteresowanemu udostępniamy również naszą publikację +Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów+, w której obalamy najpopularniejsze tezy stawiane przez aktywistów ruchu LGBT" – powiedział Paweł Ozdoba.

"Niezależnie od tego, czy jesteś młody, dojrzały czy sędziwy – zademonstruj tego dnia, że liczą się dla ciebie wartości przeciwne ideologii LGBT: szlachetność, czystość, wierność" – apelują organizatorzy kampanii.

W tym roku organizatorzy Tęczowego Piątku zachęcają uczniów, którzy obawiają się konsekwencji za udział w kampanii na terenie szkoły, by zrobili to poza jej murami.

"Załóż coś tęczowego – np. przypinkę, torbę lub skarpetki, wywieś w oknie lub na balkonie tęczową flagę, zrób jej zdjęcie i wrzucić na media społecznościowe (koniecznie z hasztagiem #TęczowyPiątek) lub wydrukuj plakat ze strony teczowypiatek.pl i powieś go w widocznym miejscu. Możesz też po prostu zadzwonić do młodej osoby LGBT, którą znasz i powiedz jej, że może na ciebie liczyć" – wskazuje wicedyrektorka KPH, Mirosława Makuchowska. Jak dodaje, "każdy sposób na tęczowe świętowanie jest dobry. Pokaż młodzieży LGBT+, że jest OK".

Wskazując na wyniki raportu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskie Justyna Nakielska z KPH zwróciła uwagę, że 39 proc. polskiej młodzieży LGBT ukrywa w szkole swoją tożsamość, a tylko 18 proc. z nich uważa, że szkoła przedstawia tematykę związaną ze społecznością LGBT w pozytywny lub zrównoważony sposób".

Dzień przed "Tęczowym Piątkiem" 28 października odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy pt. "Stop LGBT".(PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mhr/



 

Polecane
Emerytury
Stażowe