REKLAMA

Będą zarzuty w sprawie śmierci na planie filmu "Rust" z udziałem Baldwina? "Niczego nie wykluczamy"

Prokuratura hrabstwa Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w USA nie wyklucza postawienia zarzutów karnych w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku z udziałem Aleca Baldwina na planie filmu "Rust" - podał "New York Times".
 Będą zarzuty w sprawie śmierci na planie filmu
/ PAP/EPA

"Niczego nie wykluczamy - powiedziała w rozmowie z gazetą prokurator okręgowa Mary Carmack-Altwies - W tym momencie wszystkie opcje, w tym zarzuty karne, są na stole".

Wyjaśniła, że śledztwo obecnie skupia się na aspekcie balistycznym tragicznego wydarzenia - śledczy próbują ustalić, jaki rodzaj pocisku był w broni, która zabiła autorkę zdjęć Halynę Hutchins, i kto umieścił amunicję w pistolecie.

"Na planie filmu była ogromna liczba kul i musimy dowiedzieć się, jakie to pociski” – dodała Carmack-Altwies. Dziennik przypomina, że śledczy podczas wykonywania nakazu przeszukania na miejscu wydarzenia zabezpieczyli trzy rewolwery, zużyte łuski i amunicję – w pudełkach, luzem i w saszetce.

Carmack-Altwies nie zgodziła się także z używaniem określenia "rekwizyt" w stosunku do broni palnej, używanej na planie filmu. Zwróciła uwagę, że terminologia stosowana w niektórych dokumentach sądowych, związanych ze sprawą, może dawać mylące wrażenie, że była to broń nieprawdziwa.

"To była prawdziwa broń" – powiedziała, nie wymieniając konkretnie, jakiego rodzaju broni palnej użyto. "To była odpowiednia broń z minionych czasów" - dodała.

Prokurator zdradziła, że policjanci wciąż przesłuchują ludzi, którzy byli na planie. "Prawdopodobnie będziemy potrzebować tygodni, jeśli nie miesięcy dalszych zeznań, które są nam potrzebne, aby dojść do punktu końcowego". (PAP)

zm/


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura