REKLAMA

Ilu Polaków zamierza przyjąć trzecią dawkę szczepień? Wg sondażu nawet...

Ilu Polaków zamierza zaszczepić się trzecią dawką szczepionki przeciw COVID-19? Na to pytanie odpowiedzieli respondenci badania United Surveys przeprowadzonego dla „Dziennika Gazety Prawnej”i RMF FM.
Szczepienie przeciwko koronawirusowi, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/kfuhlert Ilu Polaków zamierza przyjąć trzecią dawkę szczepień? Wg sondażu nawet...
Szczepienie przeciwko koronawirusowi, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/kfuhlert

Respondenci musieli zareagować na stwierdzenie: "Jeżeli tylko będzie to możliwe, zaszczepię się trzecią dawką szczepionki na koronawirusa". Zdecydowanie zgodziło się z tą tezą 50,2 proc. badanych. . Raczej tak" odpowiedziało 12,4 procent, co łącznie daje wyniki na poziomie prawie 63 proc. pozytywnych głosów. Ile osób odpoiwedziało negatywnie? 12,8 proc. stwierdziło, że raczej nie chce się zaszczepić, a zdecydowanymi przeciwnikami szczepień jest 21,5 procent respondentów. Jednoznacznej odpowiedzi nie potrafiło wskazać,. 3,3 procent badanych.

Kolejną dawkę chcą głównie przyjąć osoby starsze.

W grupie wiekowej 60-69 aż 83 procent badanych chce przyjąć szczepionkę, a w przypadku dorosłych do 29. roku życia to już jedynie 33 procent. W badaniu pytano również o preferencje partyjne osób, które chcą poddać się trzeciej dawce.

Najwięcej zwolenników szczepień jest wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej – 81 procent. Chętnie do tematu szczepień podchodzą również głosujący na Lewicę (77 procent). Nieco gorzej sytuacja wygląda w wśród głosujących na PSL-u jest to już 68 proc. Podobnie jest w przypadku PiS-u – 64 procent. Na samym dole listy jest Konfederacja, której jedynie 20 procent popiera szczepienia.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura