REKLAMA

„Jest gotów”. Nieoficjalne informacje o tym, kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego

Szef MON Mariusz Błaszczak może zostać następcą Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku szefa Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych, a niewykluczone, że dostałby również tekę wicepremiera – donosi serwis Wirtualna Polska.
 „Jest gotów”. Nieoficjalne informacje o tym, kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego
/ fot. PAP/Rafał Guz


Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował w połowie października, że zamierza wkrótce opuścić rząd Mateusza Morawieckiego i skupić się na kierowaniu partią. – Nigdy tego nie ukrywałem, ja tam przybyłem z pewnymi zadaniami. One już w zasadzie są na końcu drogi. Jeśli je wykonam, mój pobyt w rządzie nie będzie miał jakiegoś wielkiego sensu, ktoś może mnie zastąpić. W partii jest dużo do zrobienia. Na dwóch etatach nie jest łatwo – mówił w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM.

Zapytany o to, czy to odpowiedni moment na zrezygnowanie ze stanowiska związanego z bezpieczeństwem państwa odparł, że nie jest w rządzie „od wszystkiego” i zajmuje się „klasycznym bezpieczeństwem”. – Sprawy, które uważałem za szczególnie ważne w sferze polskich sił zbrojnych, porządku publicznego, porządku administracyjnego są na poziomie przygotowania odpowiednich aktów legislacyjnych – zaznaczył. Potwierdzeniem jego słów może być ostatnia konferencja prasowa Kaczyńskiego, na której wystąpił wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, gdzie przedstawiono projekt ustawy o obronie ojczyzny.
 


Według informacji Wirtualnej Polski, to właśnie kierujący resortem obrony narodowej Mariusz Błaszczak może zostać następcą Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku szefa Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. Portal nie wyklucza również, że Błaszczak może dostać tekę wicepremiera.

„Prezes PiS mógłby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: podkreślić polityczną wagę szefa MON, a zarazem nadać priorytet sprawom obronności” – donosi WP i cytuje informatora z PiS, który twierdzi, że kwestie związane z obronnością mają być głównym tematem kampanii wyborczej partii rządzącej.

Z kolei źródło z otoczenia samego Błaszczaka podkreśla: – Mariusz o to nie zabiega, ale jest gotów podjąć się tego zadania.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura