REKLAMA

Legia Warszawa zapowiada kroki prawne wobec Wojciecha Kowalczyka. O co poszło?

Klub piłkarski ze stolicy zapowiedział kroki prawne wobec byłego reprezentanta Polski Wojciecha Kowalczyka. Poszło o jego ostre słowa wobec grupy piłkarzy stołecznego klubu.
 Legia Warszawa zapowiada kroki prawne wobec Wojciecha Kowalczyka. O co poszło?


Wojciech Kowalczyk, który reprezentował barwy Legii Warszawa w latach 1990-1944 oraz w 2001 roku, w programie „Liga Minus” na Weszło TV mówił o tym, że w stołecznym klubie istnieje „grupa pijacka”; „grupa imprezowa”.

Klub zapewnił, że jest to „celowe powielanie kłamstw i pomówień”. „Dlatego Klub podejmie kroki prawne przeciwko panu Wojciechowi Kowalczykowi. (…) Uznajemy tego typu fałszywe oskarżenia za absolutnie niedopuszczalne” – czytamy w oświadczeniu Legii Warszawa.

„Jako Legia Warszawa jesteśmy zszokowani i zasmuceni, że uznawany za jedną z legend Klubu pan Wojciech Kowalczyk bezpodstawnie nazywa piłkarzy „pijakami” i dopuszcza się celowych manipulacji, które w trudnym momencie sportowym dodatkowo wpływają na sferę mentalną zawodników. Jako były piłkarz pan Wojciech Kowalczyk jest w pełni świadomy jak tego typu działania wpływają na drużynę. Zachowania i wypowiedzi pana Wojciecha Kowalczyka wielokrotnie wykraczały poza kanon kultury osobistej i powszechnie przyjętych norm społecznych, co powodowało liczne afery z jego udziałem. W tym świetle stawianie się w roli eksperta i autorytetu w kwestiach właściwego prowadzenia i sportowego trybu życia można by nawet uznać za zabawną prowokację, gdyby nie fakt, że szkody dla Klubu są realne i nikomu komu dobro Legii naprawdę leży na sercu, do śmiechu nie jest” – przekonuje klub.

„Ponadto odnosząc się do medialnych plotek informujemy, że żaden z piłkarzy Legii nie wynajmował domu nad Zalewem Zegrzyńskim i nie organizował tam imprez. To kolejny przykład kłamstwa, które ma uderzać w reputację zawodników Legii i destabilizować Klub w sytuacji, która wymaga pełnej koncentracji na odbudowie jego pozycji sportowej” – dodano.

„Oczekujemy sprostowania oraz niepowtarzania tych informacji i będziemy to egzekwować zgodnie z przepisami polskiego prawa. Jednocześnie informujemy, że zawodnicy będący przedmiotem nieuzasadnionych oskarżeń analizują przy wsparciu Klubu możliwość osobistego wystąpienia na drogę prawną w celu ochrony ich dobrego imienia” – zakończono.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura