"To ideologia podyktowana kolejną mutacją marksizmu". Wiceminister edukacji i nauki o LGBT

- Niewątpliwie LGBT jest to ideologia podyktowana jakąś kolejną mutacją marksizmu, próbą konfliktowania na pewnym gruncie - mówił na antenie TVN 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Tomasz Rzymkowski
Tomasz Rzymkowski / tvn24.pl

Podczas programu "Jeden na jeden" Rzymkowski był pytany o kwestie LGBT w związku z pierwszym czytaniem obywatelskiego projektu ustawy "Stop LGBT". Wiceminister ocenił LGBT jako ideologię, która ma swoje źródła w marksizmie.

Niewątpliwie LGBT jest to ideologia podyktowana jakąś kolejną mutacją marksizmu, próbą konfliktowania na pewnym gruncie. Marksizm w czystej postaci to była walka klas [...] a tutaj mamy walkę na tle seksualnym.

Mówił Tomasz Rzymkowski.

Tak jak każda ideologia postmarksistowska próbuje zbudować nowego człowieka na gruntach dzisiejszych społecznych relacji. Nowego człowieka w kontrze do tego człowieka, który do tej pory funkcjonował w ramach rodziny, małżeństwa, macierzyństwa, ojcostwa.

Dodawał wiceminister.

Dopytywany o kwestie ograniczeń dla tzw. Parad Równości, jakie zakłada projekt ustawy "Stop LGBT", Tomasz Rzymkowski stwierdził, że chodzi o to, jakie czyny będą zabronione w przestrzeni publicznej.

to nie chodzi o to, kto nie może [demonstrować], ale jakie czyny na demonstracjach w przestrzeni publicznej są zabronione.

Mówił wiceminister edukacji i nauki.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe