Szymonowi Hołowni "serce krwawi" z powodu planów budowy muru na granicy polsko-białoruskiej? [VIDEO]

Rząd chce zbudować zaporę na granicy z Białorusią w związku z presją migracyjną. Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów.
Szymon Hołownia Szymonowi Hołowni
Szymon Hołownia / Screen FB Szymon Hołownia

UE i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Od początku roku polska Straż Graniczna zanotowała ponad 20 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w związku z presją migracyjną w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego przylegających do granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Natomiast Komisja Europejska odmawia współfinansowania zapory.

- Serce mi krwawi z jednego powodu, że nie przeszły te poprawki środowiskowe. Proszę pamiętać, że działamy w najstarszym lesie naturalnym w Europie [zapewne Hołownia ma na myśli las pierwotny, który w Puszczy Białowieskiej występuje na pewnych niewielkich obszarach - przyp. red.], który teraz zostanie w miejscach, bo przecież nie będzie na 400 kilometrach ten mur, podzielony, szlaki migracji zwierząt zostaną przerwane (...)

- mówi na nagraniu Szymon Hołownia [Polska 2050]


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe