Dziennikarka Biełsatu zatrzymana na lotnisku w Mińsku

Iryna Sławnikowa przedstawicielka Biełsatu w Mińsku i wiceprezeska Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (BAŻ) została dziś w nocy zatrzymana wraz z mężem na lotnisku. Nie wiadomo gdzie się obecnie znajduje – poinformowała dyrektor Biełsatu Agnieszka Romaszewska-Guzy.
 Dziennikarka Biełsatu zatrzymana na lotnisku w Mińsku
/ fot. tysol.pl


Iryna Sławnikowa to reprezentantka Biełsatu na Białorusi. Jak informuje serwis Biełsat, Sławnikowa zajmuje się m.in. kontaktami z organizacjami pozarządowymi i międzynarodowymi działającymi w tym kraju.

Dziennikarka wyleciała dziś w nocy z Egiptu wraz ze swoim mężem Alaksandrem Łojką. Na lotnisku miał ją odebrać ojciec. „Małżeństwo nie opuściło jednak strefy kontroli – celnicy i funkcjonariusze straży granicznej powiedzieli ojcu, że wszyscy, którzy przylecieli już wyszli. Telefony nie odpowiadają” – przekazał Biełsat.

Do całej sytuacji odniosła się także na Twitterze dyrektor Biełsatu Agnieszka Romaszewska-Guzy. „Iryna Sławnikowa przedstawicielka Biełsatu w Mińsku i wiceprezeska Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (BAŻ) została dziś w nocy zatrzymana wraz z mężem na lotnisku. Nie wiadomo gdzie się obecnie znajduje” – napisała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe