REKLAMA

Białoruski niezależny dziennikarz publikuje film. Dzielnica Mińska zmieniła się w „mały Bagdad” [WIDEO]

Wczoraj Międzynarodowy Port Lotniczy Mińsk opublikował nowy rozkład lotów, z zgodnie z którym co tydzień z Bliskiego Wschodu do Mińska będzie latać co najmniej 55 samolotów – pisze białoruski niezależny dziennikarz Tadeusz Giczan i publikuje nagranie jednej z dzielnic Mińska.
 Białoruski niezależny dziennikarz publikuje film. Dzielnica Mińska zmieniła się w „mały Bagdad” [WIDEO]
/ fot. Twitter / Tadeusz Giczan


Tadeusz Giczan, opozycyjny białoruski dziennikarz związany z kanałem NEXTA, opublikował nagranie ukazującą jedną z dzielnic Mińska Nemigę. Jak sam twierdzi, zmieniła się ona w „Mały Bagdad”.

„Wczoraj Międzynarodowy Port Lotniczy Mińsk opublikował nowy rozkład lotów, z zgodnie z którym co tydzień z Bliskiego Wschodu do Mińska będzie latać co najmniej 55 samolotów” – zwraca uwagę.


Kryzys na polsko-białoruskiej granicyOd początku roku polska Straż Graniczna zanotowała ponad 25 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym ok. 15 tys. w samym październiku. Problem nielegalnej migracji cudzoziemców z państw Bliskiego Wschodu, Afryki lub innych regionów przez Białoruś do państw Unii Europejskiej narasta od wiosny. UE i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań władz Białorusi w odpowiedzi na sankcje nałożone na reżim Alaksandra Łukaszenki.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego przylegających do granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Rząd planuje też budowę zapory na odcinku tej granicy.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura