Burmistrz austriackiego miasta: Niezaszczepieni - wynocha z intensywnej terapii!

Ze względu na rosnącą liczbę przypadków koronawirusa, kwestia wolnych miejsc na szpitalnych oddziałach intensywnej terapii staje się w Austrii przedmiotem ożywionych dyskusji. Hans Stefan Hintner (OeVP) wyraził pogląd, że w przypadku decydowania o kolejności przyjmowania pacjentów, osoby niezaszczepione nie powinny mieć prawa do leczenia szpitalnego.
 Burmistrz austriackiego miasta: Niezaszczepieni - wynocha z intensywnej terapii!
/ pixabay.com/Tho-Ge

 

Wywołał tym oburzenie wśród przedstawicieli FPOe, skrajnie prawicowej partii, wypowiadającej się przeciwko szczepieniu przeciw Covid-19 i negującej pandemię koronawirusa. 

Hintnera, burmistrza podwiedeńskiego Moedling (Dolna Austria) i członka Rady Narodowej z Partii Ludowej (OeVP), wzburzył program „Am Schauplatz” w państwowej telewizji ORF – relacjonuje portal Kurier. „W programie prezentowane były opinie przeciwników szczepień i teorie spiskowe – i to w dniu, w którym liczba infekcji poszybowała w górę” - przekazuje.

Wpis ten wywołał gwałtowną reakcję ze strony Udo Landbauera, polityka FPOe. „To jakieś szaleństwo, co jest możliwe w dzisiejszych czasach. Burmistrz z OeVP publicznie wzywa do odmowy leczenia chorych, wyrzucenia ich na ulicę i pozostawienia własnemu losowi. To nieludzkie” – oburzał się Landbauer. 

Jednocześnie na burmistrza Moedling spadł grad wyzwisk ze strony obozu zwolenników „wolności, światowych spisków i przeciwników szczepionek” – jak określił to Hintner, który rozważał nawet zatrudnienie prawnika.

Jednak Hintner podtrzymuje swoje zdanie, podkreślając, że „nieludzkimi można nazwać tych, którzy się nie szczepią i zagrażają społeczeństwu". "Nasze szpitale pracują do granic możliwości i tym należy się przede wszystkim zająć” – cytuje burmistrza „Kronen Zeitung”.

 

Marzena Szulc 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe