Piotr Duda do Beaty Szydło: To kwestia Pani wiarygodności

- Zdając sobie sprawę z obecnej Pani funkcji oczekuję, że Pani Premier podejmie zdecydowane działania na rzecz wywiązania się Rządu RP z tej umowy – napisał w liście Beaty Szydło, szef Komisji Krajowej Piotr Duda. Chodzi o niezrealizowaną do dzisiaj umowę pomiędzy oświatową „Solidarnością” a rządem, która została zawarta 7 kwietnia 2019 r., gdy wicepremierem była obecna europoseł Beata Szydło. Podobny list przewodniczący „Solidarności” wysłał do pozostałych sygnatariuszy tego porozumienia.
 Piotr Duda do Beaty Szydło: To kwestia Pani wiarygodności
/ Była premier Beata Szydło i premier Mateusz Morawiecki / Flickr.com/Kancelaria Premiera/Domena Publiczna

To kolejny krok przewodniczącego Związku na rzecz zobligowania rządu do wywiązania się z umowy, która przede wszystkim miała doprowadzić do wypracowania nowego systemu wynagrodzeń w oświacie.

- Przypominam, że dotyczy ono zmian w systemie wynagradzania nauczycieli, oraz że zostało zawarte 7 kwietnia 2019 r. w bardzo trudnym dla polskiej edukacji czasie. Wtedy podpisując ten dokument NSZZ „Solidarność” wykazał się daleko idącą rozwagą i odpowiedzialnością za przyszłość nie tylko pracowników oświaty, ale też za przyszłość naszych dzieci – napisał w liście przewodniczący.

Dodał również, że obecnie „Solidarność” oświatowa przy wsparciu Komisji Krajowej szykuje się do protestów w tej sprawie.

- Niestety, do dnia dzisiejszego nie zostało ono zrealizowane, dlatego 6 października Rada KSO NSZZ „Solidarność” powołała sztab protestacyjny, który przy wsparciu Komisji Krajowej szykuje się do akcji protestacyjnych – podsumował.

Piotr Duda zwraca też uwagę, że to porozumienie nie były przypadkowe. Rząd podszedł do niego bardzo poważnie, a swój podpis złożyli pod nim minister edukacji narodowej Anna Zalewska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szef kancelarii Premiera, minister Michał Dworczyk oraz wiceminister finansów Tomasz Robaczyński.

- Dlatego podobny list przekazałem również pozostałym sygnatariuszom, oczekując konkretnych działań – powiedział portalowi Tysol Piotr Duda.

Na koniec listu przewodniczący przypomina adresatom, że to kwestia ich wiarygodności.

- Tu chodzi przede wszystkim o wiarygodność, która zawsze była cechą charakterystyczną Pani działalności politycznej, jak również o wiarygodność całego ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość.

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe