"Allahu Akbar! Francja jest rządzona przez Państwo Islamskie!". Atak nożownika na dworcu w Paryżu
02.11.2021 13:32

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Funkcjonariusze ochrony kolei na dworcu Saint Lazare w Paryżu postrzelili mężczyznę, który krzycząc Allahu Akbar, próbował zaatakować ich nożem w nocy z poniedziałku na wtorek.
Mężczyzna nie miał założonej obowiązkowej maseczki i nie chciał poddać się kontroli podczas interwencji - poinformowała we wtorek stacja BFM TV. Po chwili kłótni z ochroniarzami wyciągnął nóż i próbował ich zaatakować, krzycząc "Allahu Akbar. Francja jest rządzona przez Państwo Islamskie".
Mężczyzna został dwukrotnie postrzelony przez jednego z czterech interweniujących funkcjonariuszy w klatkę piersiową i przewieziony ambulansem do szpitala.
Nie był znany służbom wywiadu, ale był znany policji z aktów przemocy. Policja sprawdza jego ewentualne powiązania.
Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)
ksta/ tebe/
PAP
Komentarzy: 0
Data publikacji: 02.11.2021 13:32
Źródło: PAP
Francja przygotowuje misję otwarcia Cieśniny Ormuz w związku ze wzrostem cen ropy
09.03.2026 22:31

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal European Conservative, Francja ogłosiła przygotowania do “misji międzynarodowej” mającej na celu utrzymanie otwartej Cieśniny Ormuz, gdyż wojna wokół Iranu zagraża jednemu z najważniejszych szlaków energetycznych świata.
Czytaj więcej
Francuska broń jądrowa dla Polski? Szef BBN studzi oczekiwania
03.03.2026 09:42
Francja zwiększa arsenał nuklearny. Jest reakcja Tuska
02.03.2026 17:03
Macron: Osiem krajów, w tym Polska, zainteresowanych odstraszaniem nuklearnym Francji
02.03.2026 16:20
Francuska policja spacyfikowała przeciwników eutanazji
26.02.2026 09:28

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal European Conservative, podczas gdy deputowani Zgromadzenia Narodowego przygotowywali się do głosowania nad wprowadzeniem szerszego dostępu do eutanazji i wspomaganego samobójstwa we Francji, protestujący zebrali się wieczorem we wtorek 24 lutego przed Zgromadzeniem Narodowym, aby pokojowo zaprotestować przeciwko temu, co uważają za poważny wstrząs antropologiczny dla społeczeństwa. Poddano ich nieproporcjonalnym represjom policyjnym – aresztowano prawie 40 osób.
Czytaj więcej



