Szkockie władze przekraczają kolejne granice. Transpłciowi przestępcy seksualni przenoszeni do więzień dla kobiet

Dwunastu szkockich więźniów trans skazanych za przemoc lub przestępstwa seksualne zostało umieszczonych w szkockich więzieniach dla kobiet w ciągu ostatniego półtora roku, informuje brytyjski dziennik „The Times”.
Więzienie Szkockie władze przekraczają kolejne granice. Transpłciowi przestępcy seksualni przenoszeni do więzień dla kobiet
Więzienie / Pixabay

Jak podaje dziennik, powołując się na informacje zdobyte od szkockiej służby więziennej na podstawie prawa do informacji, tylko jeden z przeniesionych więźniów dokonał operacji zmiany płci, jedenaście pozostałych osób po prostu identyfikuje się jako kobiety.

W Szkocji takie działania systemu penitencjarnego spotykają się z coraz większą krytyką. Przeciwnicy przenoszenia więźniów z zakładów męskich do kobiecych na podstawie identyfikacji podkreślają, że transpłciowi więźniowie mogą stanowić zagrożenie fizyczne i seksualne dla więźniarek. Dodatkowo, obecność takich osób w kobiecym więzieniu może powodować u osadzonych niepokój. 

Dziennik „The Times” informuje, że może dojść do zaprzestania praktyki przenoszenia transpłciowych więźniów w szkockich więzieniach. Szkockie służby penitencjarne bronią się jednak przed zmianami, argumentując, że każdy przypadek przenosin traktowany jest indywidualnie. Służby te zapewniają jednak, że zacznie konsultacje z żeńską populacją więzień, gdyż nikt wcześniej nie konsultował kwestii przenosin transpłciowych więźniów z kobietami osadzonymi w zakładach karnych, do których ci ludzie byli przenoszeni.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe