REKLAMA

"Danke! Cała Europa powinna być wdzięczna" Niemieckie media o "murze" na granicy Polski. Niemieccy komentatorzy zachwyceni

- 5,5 m wysokości, high-tech - nowy mega mur w Polsce - pisze niemiecki Bild na Twitterze, publikując link z wizualizacją projektu umocnienia granicy Polski z Białorusią. Wpis ma charakter informacyjny, ale większość niemieckich "wiodących mediów" tradycyjnie atakuje Polskę, ostatnio w największym stopniu w związku z obroną granicy z Białorusią.
Projekt umocnień granicznych na granicy Polski z Białorusią
Projekt umocnień granicznych na granicy Polski z Białorusią / TT Maciej Wąsik

Przychodzi im to łatwo, tym bardziej, że w Polsce znajdują zawsze rozmówców, którzy powiedzą im to co chcą usłyszeć.

Wiceburmistrz Michałowa dla niemieckiej gazety o "dziesiątkach zgonów" na granicy. Ostra odpowiedź SG

Tym razem informacja o budowie "muru" na granicy Polski z Białorusią wywołała entuzjastyczną reakcję niemieckich komentatorów:

- Cała Europa powinna być dozgonnie wdzięczna Polakom, że mają odwagę podjąć dawno spóźnione i konieczne kroki, na które my, śmieszni moralizatorzy, jesteśmy zbyt wstydliwi, a przede wszystkim zbyt tchórzliwi. Dziękuję!

- Grecja, Turcja, teraz Polska. Wszyscy oni muszą przejąć za nas ochronę granic, ponieważ nie mamy już funkcjonującego państwa. Nie robią tego z altruizmu, ale i tak musimy być im wdzięczni (...)

- Świetnie, dziękuję Polsko. Tymczasem Niemcy są zajęci rowerami

- Szacunek dla Polaków! Chciałoby się, żeby w Niemczech byli tak konsekwentni. Zobaczymy, kiedy pierwsi Zieloni i Lewicowcy wyjdą z ukrycia i masowo skrytykują za to Polskę.

- Dziękuję Polsko

- Stary, coraz bardziej podobają mi się Polacy! Mówią o UE to, o czym wielu myśli od dawna, i zamykają granicę przed Putinem i jego poplecznikami, czego UE nie jest w stanie zrobić! Oto sposób na ochronę granic zewnętrznych, drodzy Merkel, Macron i spółka! Polska pokazuje UE jak to się robi! Cool

- W ten sposób powinniśmy zabezpieczyć całą zewnętrzną granicę Europy. Dziękujemy Polsce za pokazanie nam, jak to się robi.

- Przystępując do Unii Europejskiej, wszystkie państwa członkowskie zobowiązały się na mocy traktatu do ochrony własnych granic zewnętrznych UE. Dokładnie to robi teraz Polska. Aczkolwiek z opóźnieniem.

- Polski rząd stoi za swoimi obywatelami w tych sprawach. I to jest dobre i godne podziwu.

- piszą komentatorzy

Takich komentarzy jest bardzo wiele i mają miażdżącą przewagę nad nielicznymi komentarzami krytycznymi


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura