Abp Gądecki: Stanowczo potępiam wykorzystywanie przez stronę białoruską...

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował dziś komunikat dotyczący sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie od miesięcy trwa kryzys migracyjny wzniecany przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Od poniedziałku na granicy mamy do czynienia z eskalacją konfliktu.
abp Stanisław Gądecki  Abp Gądecki: Stanowczo potępiam wykorzystywanie przez stronę białoruską...
abp Stanisław Gądecki / yt print screen/Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

 

Kolejną dobę jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski stanowczo potępiam wykorzystywanie przez stronę białoruską dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski

- napisał abp Gądecki.

"Migranci w większości są ofiarami bezwzględnych działań politycznych oraz chciwości mafii przemytniczych. Z tego powodu pragnę raz jeszcze powtórzyć, że osobom dotkniętym tym złem potrzebna jest nasza solidarna troska" - hierarcha podziękował wszystkim osobom, które zaangażowane są jakkolwiek w pomoc potrzebującym.

"Pragnę też wyrazić moje uznanie dla wszystkich służb państwowych, w tym przede wszystkim dla Straży Granicznej, wojska i policji za pełną oddania obronę polskich granic" - przewodniczący KEP zapewnił też mundurowych o swojej gorliwej modlitwie za ich oraz ich najbliższych "w tych trudnych momentach służby dla dobra ojczyzny".

Arcybiskup zaapelował też do wiernych o modlitwę w intencji "ofiar tego kryzysu oraz o jego pokojowe zażegnanie".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe