REKLAMA

Film „Nędzarz i Madame” to historia o niepowtarzalnych losach Brata Alberta. W kinach od 12 listopada!

Jedni uważali go za szaleńca, drudzy za najpiękniejszego człowieka swoich czasów. Buntownik i malarz, który wyrzeka się samego siebie, aby odnaleźć upragnione szczęście. Tak umiera dla świata Adam Chmielowski, a rodzi Brat Albert. Święty. Tę ponadczasową historię napisało samo życie.
FIlm  Film „Nędzarz i Madame” to historia o niepowtarzalnych losach Brata Alberta. W kinach od 12 listopada!
FIlm / Materiały prasowe

Zobacz zwiastun 

 

 

„Wciąż pytasz czemu” – utwór z filmu „Nędzarz i Madame” w wykonaniu Andrzeja Lamperta Zobacz teledysk 

 

 

Film „Nędzarz i madame” ukazuje niepowtarzalne losy Adama Chmielowskiego,  artysty-malarza, który – w poszukiwaniu wolności i szczęścia – poświęca wszystko, nawet za cenę ofiary z samego siebie. Buntownicza natura i niezgoda na zło sprawiają, że nie tylko ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie, ale w chwilach największej sławy porzuca świat sztuki, aby „umrzeć dla świata” i oddać się służbie ludziom. Jego tragicznych losów dopełnia załamanie duchowe, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak powstaje, jak feniks z popiołów,  a wówczas  - oszalały z miłości do drugiego człowieka – powraca w wielkim stylu jako Brat Albert – przyszły święty. Epicką historię dopełniają jego przyjaciele - Helena Modrzejewska i Józef Chełmoński, najsłynniejsi artyści swojej epoki, ale i  oni – każdy na swój tragiczny sposób -  dojrzeją do świadomości, że najpiękniejszą sztuką jest sztuka pięknego życia.

Produkcja: Fundacja Lux Veritatis Polska 2021 Gatunek: dramat biograficzny, kostiumowy, kino autorskie Reżyseria: Witold Ludwig („Zerwany kłos”) Obsada: PIOTR ZAJĄCZKOWSKI/Adam Chmielowski, MAGDALENA MICHALIK/Helena Modrzejewska, KRZYSZTOF WAKULIŃSKI/Brat Albert, TOMASZ BŁASIAK/Józef Chełmoński, LECH DYBLIK / Grabarz Stepan, RADOSŁAW PAZURA/Władysław Florkiewicz, Lekarz wojskowy, PAWEŁ TCHÓRZELSKI/rtm. Leon Jabłoński

Dystrybucja: TVP Dystrybucja kinowa Premiera kinowa: 12 listopada

Źródło: Materiały prasowe


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura