"Rasizm. Wstydź się". Znany niemiecki dziennikarz 11 listopada obrażał Polskę. Pocieszająca reakcja niemieckich komentatorów

Deniz Yücel jest niemieckim dziennikarzem, publicystą Die Welt i Die Tageszeitung, od niedawna szefem niemieckiego PEN Clubu. Jest znany z wyjątkowej niechęci do Polski. W dniu polskiego Święta Niepodległości umieścił na swoim koncie na Twitterze obraźliwą grafikę.
Deniz Yücel
Deniz Yücel / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Harald Krichel

Na grafice możemy przeczytać, że "towarem eksportowym" Polski są sprzątaczki, w zakresie kultury jesteśmy znani z palenia czarownic (akurat od Niemców moglibyśmy się w tym zakresie wiele nauczyć), a nasza przydatnosć dla UE jest zerowa.

Czytaj również: Niemiecki dziennikarz obraża Polskę w Święto Niepodległości: "Towar eksportowy: sprzątaczki. Przydatność dla UE zerowa"

Trzeba jednak oddać, że ze strony niemieckich komentatorów Deniz Yücel spotkał się z krytyką.

- W tym momencie żegnam się z panem i życzę wszystkiego najlepszego na przyszłość

- pisze niemiecki politolog Ismail Küpeli

- Jest różnica, czy polemizuje się jako osoba prywatna, czy jako przewodniczący niemieckiego związku pisarzy PEN.
Polska różni się od Niemiec pod wieloma względami, ale ma też swoje zalety. Nie potrzebuje rad od "Besserwessi" [to okreslenie pojawiło się po zjednoczeniu Niemiec i oznacza aroganckiego przedstawiciela Niemiec zachodnich, który traktuje z góry Niemców ze wschodu - przyp. red.] 

- pisze dziennikarz Michael den Hoet

- Jestem zbulwersowana. Spodziewałem się czegoś innego po panu, ze wszystkich ludzi. Ale oczywiście jesteś teraz w bezpiecznym miejscu, a nie w tureckim więzieniu. Tak łatwo się rozmawia. Wstydź się. [Yücel był więziony w Turcji - przyp. red.

- pisze polityk CDI Sigrid Mulas

- Według dzisiejszych standardów waszej własnej lewicowo-zielonej elity medialnej, to rasizm i jątrzenie.

- Wiedziałem, że masz nieco, hm, ograniczone horyzonty, ale nie sądziłem, że jest tak źle. Być może to długoterminowe konsekwencje twoich „wakacji” w Erdogan-Resort?

- Nazwij ich podludźmi, wstrętny prowokatorze

- Ach, to musi być ten "rasizm", który serwuje specyficzne dla danego kraju "stereotypy" i jednocześnie celebruje własną "wyższość".

- piszą inni

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe