REKLAMA

Około 80 tys. ludzi na Jasnej Górze zgromadzonych na modlitwie z okazji 50-lecia Odnowy w Duchu Świętym

Drugi dzień trwa Ogólnopolskie Czuwanie na 50-lecie katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Wczoraj w Częstochowie odbyło się spotkanie dla kilku tysięcy animatorów i liderów wspólnot, dziś na Jasnej Górze świętują całe wspólnoty.
Lidia Kozub Około 80 tys. ludzi na Jasnej Górze zgromadzonych na modlitwie z okazji 50-lecia Odnowy w Duchu Świętym
Lidia Kozub / prywatne zbiory
W piątek 19.05 br. w Hali Polonia w Częstochowie, w ramach XXII Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Duchu Świętym, miał miejsce zjazd liderów wspólnot i animatorów. Na hali zebrało się około 2000 osób. Konferencje wygłosili o. Remigiusz Recław SJ, duszpasterz wspólnoty "Mocni w Duchu" z Łodzi i Gavin Farley, misjonarz, twórca wspólnot, doradca liderów. Eucharystii przewodniczył abp Józef Górzyński. Modlitwę uświetniła posługa muzyczna zespołu Nazaret z Piotrkowa Trybunalskiego.W sobotę na Jasną Górę zjechało kilkadziesiąt tysięcy członków Odnowy, by śwętować 50-lecie tego ruchu w Kościele katolickim. Sami uczestnicy szacują frekwencję na około 80 tys. 

Konferencje poprowadzili: Dariusz Jeziorny, wykładowca akademicki, wieloletni lider, przedstawiciel i koordynator Odnowy, związany z "Mocnymi w Duchu" oraz o. Wit Chlondowski OFM, sekretarz i animator ewangelizacji, wykładowca, duszpasterz Szkoły Nowej Ewangelizacji "Zacheusz". Modlitwę prowadził m.in. Marcin Zieliński ze wspólnoty "Głos Pana" ze Skierniewic. Eucharystii przewodniczył będzie bp Andrzej Siemieniewski.


Zbierający się wierni


Konferencja Dariusza Jeziornego


Modlitwa uwielbienia
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura